Verilen sözler unutuldu.

  • PDF

Verilen sözler unutuldu.

Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ağalar Mahallesi Muhtarı Mithat Sarı seçim öncesinde muhtarların özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik verilen vaatlerin unutulduğunu söyledi. 2012 yılı bütçesinde muhtara yönelik hiçbir iyileştirme yapılmadığını vurgulayan Başkan Sarı “Devletin en çok çalışan ancak seçim sonrası görmezden gelinen hizmet birimiyiz” dedi

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Sarı “Köy ve mahalle muhtarları olarak devletin en uç noktasında görev alan ve en fazla çalışan birimleri olmamıza rağmen maalesef sadece seçim öncesinde hatırlanıyoruz. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi 2011 genel seçimlerinde de değerli vekillerimiz tarafından sıkça ziyaret edilmiş ve kendilerine özlük haklarımızın iyileştirilmesi yönündeki taleplerimizi iletmiştik.

Kendileri, muhtarların oldukça zor şatlar altında çalıştığını bildiklerini ve sosyal güvence, maaş ve harcırah gibi temel haklarımızda mutlak suretle iyileştirme yapacaklarının sözünü vermişlerdi. ‘Sizler bizim mesai arkadaşlarımızsınız’ demişlerdi. Ancak durum hiçte öyle olmadı. Çünkü bizler bırakın mesai arkadaşlığını sadece seçim dönemlerinde hatırlanan kamu çalışanları olmaktan öteye gidemedik. Kendi maaşları ve hakları söz konusu olunca gece yarısı kanun çıkaran değerli seçilmişler, 2012 yılı bütçesinde de muhtarlara yönelik kayda değer bir iyileştirme yapmaya yanaşmadı. Her zaman olduğu gibi seçim öncesinde verilen vaatler, seçimden bir gün sonra unutuldu” dedi.

Cuma, 06 Nisan 2012 13:50 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Verilen sözler unutuldu.