Koruma Sahası Arıcıların Yüzünü Güldürür.

  • PDF

Koruma Sahası Arıcıların Yüzünü Güldürür.

Kocaali Karşı Mahalle’de otuz kursiyerin katılımı ile başlayan Arıcılık kursu geçtiğimiz hafta içi sona erdi. 80 saatlik kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi. Törene Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Coşkun katıldı. Sertifika töreni öncesi kursiyerlerle yapılan toplantıda Kocaali’deki arıcılık faaliyetlerinin durumu konuşuldu. Toplantıda dikkat çekici bir husus ise Melen Barajı çevresinde kalacak olan mutlak koruma alanı ile ilgili söylenilenler oldu.

Kurs öğretmeni Ali Hasan Bakas baraj çevresinde kalacak olan mutlak koruma alanının bal ormanı şekline dönüştürülmesi halinde, ilçedeki arıcılık faaliyetlerinin önemli ölçüde ilerleme kaydedebileceğini ve ilçe genelinde konu ile ilgili kamuoyu oluştuğunu belirtti. Konu ilçe ilgili değerlendirmede bulunan Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, baraj çevresinde kalan koruma alanlarının bölgeye uygun rekreasyon projeleri ile değerlendirildiğini vurguladı.

Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın ise Melen Barajı çevresinde kalacak koruma alanının yaklaşık 17 Bin dönüm olduğunu belirterek, bu alanda oluşturulacak olan bal ormanının ilçedeki arıcılığa değer kazandıracağını ifade etti.

Cuma, 06 Nisan 2012 13:56 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Koruma Sahası Arıcıların Yüzünü Güldürür.