Kocaali’ye Büyük Ziyaret.

  • PDF

Kocaali’ye Büyük Ziyaret.

Hafta içi Kocaali’ye kalabalık bir protokol eşliğinde ziyaret programı gerçekleştiren Sakarya Valisi Mustafa Büyük, ilçe merkezinde çeşitli incelemelerde bulundu. Cuma Namazı sonrasında ilçe halkı ile bir araya gelen Büyük ardından Kirazlı, Koğukpelit, Açmabaşı, Karalar Köyü ve Ortaköy Beldesi’ni ziyaret ederek ilçe halkının sıkıntılarını dinledi.

Kurumları gezdi
Kocaali Kaymakamlığı’nda yapılan karşılama programının ardından Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, İlçe Jandarma Komutanı Alparslan Avşar, İlçe Emniyet Amiri Önder Kavak ve Belediye Başkanı Ahmet Acar ile kaymakamlık makamında bir araya gelen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, ilçedeki ziyaretlerine Emniyet Amirliği ile başladı. Yaklaşık 15 dakika süren ziyaretin ardından yapımı yeni tamamlanan jandarma hizmet binasına geçen Vali Büyük, yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Beraberindeki heyet ile Kocaali Devlet Hastanesini ziyaret eden Sakarya Valisi Mustafa Büyük, ziyaret programının ilk bölümünü ilçede yapımı devam eden Yatılı Kur’an Kursu ile noktaladı.

Halk toplantısı yaptı
Cuma Namazı için Kocaali Merkez Camii’ni tercih eden Sakarya Valisi Mustafa, namaz çıkışında vatandaşlarla bir araya geldi. Kocaali’nin il merkezine uzaklığı sebebi ile yatırım yönünden geride kaldığını vurgulayan Vali Büyük, ilçenin denizi ve doğasıyla cazibe merkezi haline dönüştüğünü ve gelişmekte olan ilçeler arasında olduğu söyledi. Bu kapsamda Kocaali’nin kalkınması için her türlü desteği vereceklerini ifade eden Büyük, vatandaşlardan her talebin heyetinde bulunan ilgili daire amirleri tarafından not alınmasını istedi.

Kirazlı sağlık ocağı dedi
Kocaali Zafer Meydanı’nda yaklaşık bir saat süren halk toplantısının ardından Kirazlı Köyü’nü ziyaret eden Vali Büyük ve beraberindeki heyet köy halkının sorunlarını dinledi. Köy genelinde bir takım yol çalışmalarına ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Muhtar Necmi Çatalbaş SEDAŞ hizmetleri konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Çatalbaş ayrıca Kirazlı Köyü’nün ilçedeki en büyük köy olduğunu ve konum itibari ile yüksek köylere merkez görevi gördüğüne vurgu yaparak, köydeki sağlık ocağının boş olduğunu söyledi. Muhtar Çatalbaş sağlık ocağı için aile hekimi ve teçhizat desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Koğukpelit ve Açmabaşı
Sonrasında Koğukpelit ve Açmabaşı köylerini ziyaret eden Büyük, Açmabaşı Köyünde bulunan Açmabaşı Köyü Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde yürütülen çalışmaları inceledi. Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2 yıl ödemesiz 6 yıl vadeli toplam 8 yıl geri ödemeli olarak köylülere verdiği süt inekleri ile yürütülen proje hakkında bilgi alan Büyük, köyde yaşanan banka mağduriyetinin kendileri tarafından yakinen takip edildiğini söyledi. Büyük daha sonra Melen Projesi kapsamında sular altında kalacak olan Karalar Köyü ve Ortaköy Beldesini ziyaret etti.

Ortak sıkıntı yerleşim yeri
Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın tarafından karşılanan Büyük, beraberindeki heyet ile birlikte istimlak çalışmaları ile ilgili bilgi alarak durum değerlendirmesi yaptı. Melen Projesi kapsamında önümüzde yıllarda tamamen sular altında kalacak olan beldede halkın ortak sıkıntıları olan yerleşim yeri belirsizliğinin halen sürdüğünü ve bu konuda bir çalışma olup olmadığının sorulması üzerine açıklamada bulunan Vali Büyük, “Şu an için bu konuda herhangi bir projemiz yok. Ancak arkadaşlarımız çalışmalara devam ediyor” dedi.

Protokol tam kadro
Sakarya Valisi Mustafa Büyük’e Kocaali’de bir gün süren ziyaret programı süresince İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Sakarya Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Bektaş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin eşlik etti.

 

Cuma, 06 Nisan 2012 16:03 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaali’ye Büyük Ziyaret.