Ortaköylü öğrenciler Çanakkale yiğitlerini andı.

  • PDF

Ortaköylü öğrenciler Çanakkale yiğitlerini andı.

Ortaköy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni yapıldı. Yaklaşık bir saat süren törene öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinden oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı.
 
 
Duygulu anlar yaşandı
Ortaköy İlköğretim Okulu öğrencileri Çanakkale Zaferinin 97. Yılı Kutlamaları kapsamında Çanakkale Şehitlerini Anma programı düzenledi. Okul bahçesinde gerçekleştirilen programa öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinden oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programı Türkçe Öğretmeni Elvin Özkara Bayrak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Elanur Sarıoğlu, Şevket Enes Tunca, Gülseren Emanet, Murat Abay, Nihal Erdoğan, Çiğdem Bozbey, İbrahim Kulak, Bedirhan Yavuz, Ayşegül Birke ve Gamze Saka okudukları şiirlerle katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Programda son olarak yedi kişilik öğrenci grubu tarafından Çanakkale oratoryosu seslendirildi.
 
250 Bin şehit verildi
Programda açılış konuşmasını yapan Türkçe öğretmeni Elvin Özkara Bayrak günün anlam ve önemini anlattı. Konuşmasında bu güzel vatanın sadece Çanakkale’de 250 bin şehit verilerek bizlere emanet edildiğini ve okul çağındaki öğrencilerin vatanı kurtarmak için eline kalem yerine silah alarak Çanakkale’ye gittiğini vurgulayan Bayrak, çocuklarının hepsinin şehit düşüp tek kalan oğlunu da cepheye gönderen fedakar annelerin sayesinde bugünlerekavuştuğunu söyledi. Bayrak, ayrıca Türk gençlerinin dedelerinden miras aldıkları bu vatanı, boş kalan sıraları doldurarak daha da yüceltmek için çalışması gerektiğini ve gençlere çok çalışıp başarılı olmalarını tavsiye etti.
 

Cuma, 06 Nisan 2012 16:12 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Ortaköylü öğrenciler Çanakkale yiğitlerini andı.