Kocaali işlenmeye hazır bir cevher.

  • PDF

Kocaali işlenmeye hazır bir cevher.

Süper Amatör Küme A Grubu mücadelelerinde ilk haftalardan itibaren düşmesine kesin gözü ile bakılan Kocaali Sahilspor’un son haftalardaki yükselen grafiği ile ligde kalması mavi beyazlı camianın yüzünü güldürdü. Takımın son haftalardaki başarısının, grupta hem düşme hattına hem de zirvesine şekil verdiğini ifade eden Kulüp Başkanı Ali Tarım “Kocaali’miz işlemeye hazır bir cevher, bunu işlemek çok önemli. Bunun için gayret gösteriyoruz” dedi

Herkesin payı var

2010 yılı başlarında kurulan Kocaali Sahilspor Kulübü’nün kısa sürede büyük başarılar imza attığını vurgulayan Başkan Ali Tarım, takıma gönül veren herkesin yükselişte payı olduğunu söyledi. Başkan Tarım “2010 yılı Şubat ayında kurulan takımımız bir yıl gibi kısa bir sürede Sakarya’nın en prestijli ligi olan Süper Amatör Küme’ye kadar yükseldi. Takımımızın sürekli yükseliş gösterdiği bu süreçte kulüp yöneticilerimizden futbolcu kardeşlerimize, yönetici olmayan destekçilerimizden taraftarımıza kadar herkesin büyük payı var. Özellikle taraftarımızın bitmek tükenmek bilmeyen desteği hiçbir zaman unutulacak gibi değil, bizim için her birinin ayrı yeri ve ayrı bir değeri var” dedi.  

Esirgenmeyen destek

Ali Tarım konu ile ilgili açıklamasına “Elbette bu süreçte takımımızın başarısı için mücadele eden ve desteklerini esirgemeyen yerel idare kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız oldu. Başta Kocaali Belediyesi olmak üzere, tüm sivil toplum kuruluşu mensuplarımıza, gerek yönetim kurulumuzda yer alarak gerekse kendilerince uygun görülen her şartta takımımızın başarısı için maddi manevi hiçbir desteği esirgemeyen ilçe esnaflarımıza ve özellikle en zor dönemlerimizde yanımızda yer almakta tereddüt etmeyen Kocaali Turizm Kültür Derneği Başkanı Hasan Çolak’a kulübümüz ve taraftarlarımız adın sonsuz teşekkür ediyorum”.

Lige damga vurdular

“Ayrıca sezon için tam anlamı ile hazır olmadığımız halde yanımızda yer alan, emek harcayan ve takımımızın ligde kalmasında pay sahibi olan değerli antrenörlerimiz Hasan Yılmaz Koç’u, Beyler Gökçe’yi ve özellikle hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadan mücadele eden futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Onlar yüz binlerce lira harcayarak başarı sağlayamayan kulüplerin yer aldığı bir ligde ve bizim için gitti denilen zamanda, grubun hem alt sıralarına hem de zirvesine damga vurdular. Ve bunu kısıtlı imkanlarla başardılar. Sporcularımızın hakkını kesinlikle ödeyemeyiz”.  

Manevi yatırım

“1956 yılından bu yana var olan Kocaali Sahilspor Kulübü’nün başkanlığını yapan ve yönetiminde yer alan tüm idarecilerimizi saygı ile anıyoruz. Onlar bu kulübe bizden fazla destek verdiler. Bizim jenerasyonumuz onların yaptıkları manevi yatırımı kendine siper alarak başarının sahibi oldu”.

Kocaali cevher

Sonuç olarak Kocaali işlemeye hazır bir cevherdir ve bunu işlemek çok önemli. Kocaali Sahilspor Kulübü olarak bu yıl kalıcı olduğumuzu ispat ettiğimiz Süper Lig’de önümüzdeki sezon için kuracak olduğumuz takım ile bu işin para ile olmadığını, yürek, cesaret, kuvvet ve birliktelik ruhu ile nasıl başarı sağlandığını göstereceğiz. Biz Kocaalimizin öz çocukları ile başarı yakaladık ve başarıya devam edeceğiz. Müsabakalarımızı tiyatro izler gibi değil, yüreğini, sesini ve kalbini vererek izleyen, yağmur çamur demeden yanımızda yer alan 12. Adamımız taraftarımıza, yönetimimiz ve futbolcularımız adına teşekkürü bor biliyorum” dedi. 

Perşembe, 12 Nisan 2012 00:08 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaali işlenmeye hazır bir cevher.