CHP işi sıkı tutuyor.

  • PDF

CHP işi sıkı tutuyor.

Yeni teşkilat yapısının tamamlanmasının ardından ilçedeki kurum ziyaretlerini aralıksız sürdüren CHP Kocaali İlçe Başkanlığı hafta içi Kocaali Belediyesi, Fiskobirlik Kocaali Tesisleri ve Kocaali Müftülüğü’nü ziyaret etti.

 

Meclis toplantısı halka açık olmalı

İlk olarak Kocaali Belediyesi’ne yönelik ziyaret gerçekleştiren Başkan Cengiz Murat Altuntaş ve üst yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Ahmet Acar ile makamında bir araya geldi. Yaklaşık yarım saat süren görüşmede teşkilatın yoğun bir dönem geçirdiğini vurgulayan Başkan Cengiz Altuntaş “Kongre sürecimizin tamamlanmasının ardından yeni oluşturduğumuz teşkilat yapımızı tanıtmak ve kurumlarımızı tanımak amacı ile ziyaret programları gerçekleştiriyoruz” dedi. İlçenin kalkınması adına yapılacak olan her çalışmaya sosuz destek vereceklerini belirten Başkan Altuntaş, çevreden gelen olumsuz duyumların ise takipçisi olacaklarını söyledi. Altuntaş ayrıca belediye meclis toplantılarının halka açık hale getirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “İlçe başkanlığı tarafından görevlendirilecek bir üst kurul yöneticisinin meclis toplantılarına katılmasını düşünüyoruz” dedi.

Üreticinin yanında olmalı

CHP İlçe Başkanlığı’nın ikinci adresi ise Fiskobirlik Kocaali Tesisleri oldu. Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik Kocaali Başkanı Ahmet Gökdemir ve yönetim kurlu üyeleri tarafından karşılanan CHP üst yönetimi, başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren tanışma toplantısında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Fiskobirlik’in ilçe, bölge ve ülke için önemli bir kuruluş olduğunu ifade eden Başkan C. Murat Altuntaş, bu kuruluşun amaçları doğrultusunda çalışmaların sürdürürken üreticilere yönelik bilgilendirme faaliyetlerine de ağırlık vermesi gerektiğini belirtti. Altuntaş “Üreticilerimizin daha fazla bilgilendirilmesi ve kuruma sahip çıkar hale gelmesi gerekiyor. İnanıyoruz ki Fiskobirlik bu sayede üreticilere yılda üç kez avansa dağıtarak onlara sahip çıktığı güçlü günlere dönecek. Ancak bu geçiş sürecinin en az zararla atlatılması gerekiyor. Bu kapsamda fındık üreticisinin ihracatçılara serbest piyasada teslim edilmeden Fiskobirlik tarafından sahiplenilmesi gerekiyor. Fındık ilçemiz için vazgeçilmezdir. Ayrıca yakın bir zaman önce seçilerek yeniden göreve gelen başkan ve yönetiminin bu doğrultuda çalışmalar yapacağını ümit ediyoruz” dedi. Fiskobirlik yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ise ilk göreve geldikleri tarihten günümüze kadar olan faaliyet raporunu Başkan Murat Altuntaş ve yönetimine teslim ederek memnuniyetini dile getirdi. “Kurumumuzla ilgili tüm duyumların, yönetimimizle bizzat paylaşılması talep ediyor, ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Destek vermeye hazırız

CHP Kocaali İlçe Başkanlığı’nın son durağı ise İlçe Müftülüğü oldu. Yakın bir zaman önce Umre ziyaretinden dönen Kocaali Müftüsü Ahmet Halıcı’yı makamında ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müftülükler aracılığı ile İslamiyet’in halka anlatılması ve uygulanması ile ilgili çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Başkan Murat Altuntaş “İlçe müftülüğümüzün bu konuda çok ciddi çalışmaları var. Teşkilat olarak bundan sonraki çalışma ve organizasyonlarınızda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Kurum ziyaretlerinde Başkan Cengiz Murat Altuntaş’a İlçe Sekreteri Ertan Yıldız, Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmail Macuncu, Eğitim Sekreteri Remzi Işık, Sayman Aydın Güner, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Enver Kesikbaş ve yönetim kurulu üyesi Halil Atılgan eşlik etti.

Perşembe, 12 Nisan 2012 00:18 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler CHP işi sıkı tutuyor.