Sertifikalı fındıkçılar iş başında.

  • PDF

Sertifikalı fındıkçılar iş başında.

Kocaali Belediyesi, Kocaali Halk Eğitim Merkezi ve Kocaali Ziraat Odası ortaklığı ile Ortaköy Gümüşoluk Mahallesi’nde düzenlenen fındık yetiştiriciliği kursu geçtiğimiz hafta içi tamamlandı. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifikalarını düzenlenen törenle aldı. Gümüşoluk İlköğretim Okulu’nda

 düzenlenen törene Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın, Ak Parti Kocaali İlçe Başkan Basri Burak Ak ve Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Aygın, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süleyman Memiçoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Coşkun İlçe Tarım Müdürü Muhammed Aksoy, kurs öğretmeni Ziraat Yüksek Mühendisi Muhammed Memiçoğlu, Gümüşoluk Mahalle Muhtarı Recep Erdoğan, Okul Müdürü İlhami İşitmir ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yaklaşık bir ay önce 36 kursiyerin katılımıyla başlayan 180 saatlik fındık yetiştiriciliği kursunda kursiyerlerin tamamı sertifika almaya hak kazandı. Sertifika töreninin ardından köy meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Basri Burak AK ve beraberindeki heyet köy halkının taleplerini dinledi.

Cuma, 13 Nisan 2012 17:51 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Sertifikalı fındıkçılar iş başında.