Kan davası sona erdi.

  • PDF

Kan davası sona erdi.

Ortaköy, Karalar Köyü, Selahiye Köyü ve Kocaali merkezdeki çekimlerine yaklaşık 20 gün önce başlanan ve köyde yaşanan bir kan davasını konu eden ‘Meryem’ filmi geçtiğimiz hafta içi tamamlandı.

 

 

Başkan oyunculuğa soyundu

Sakaryalı film yönetmeni Abdulgani Sarı’nın genel koordinatörlüğünde çekimlerine yaklaşık 20 gün önce başlanan Meryem isimli köy filmi geçtiğimiz hafta içi tamamlandı. Çekimleri ağırlıklı olarak Karalar Köyü, Ortaköy Beldesi ve Selahiye Köyü’nde yapılan filmin bir bölümü de Kocaali merkezde tamamlandı. Yönetmenliğini Tevfik Polan’nın yaptığı başrollerini Kurtlar Vadisi dizisi oyuncularından Suriyeli Feyman karakterini canlandıran Mehmet Aras, Çilem Tuba Alkan ve Yeşilçam emektarlarından duayen Yavuz Karakaş, Nur İnce Gül, Kadir Tok, Kamber Dalçık, Vahit Dizdar ile Sakarya’nın genç oyuncularından Pınar Boyacılar’ın paylaştığı ve görüntü yönetmenliğini Hüseyin Erez’in üstlendiği filmin çekimleri yaklaşık üç hafta sürdü. Filmde ayrıca seramiko ustası İbrahim Bayraktar, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve çekim yapılan köy sakinleri de rol aldı. Filmin basın danışmanlığını Gazeteci Mehmet Karakaş yaptı. Filmin Kocaali Belediyesi’nde çekilen nikah sahnesinde konuk oyuncu olarak rol alan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, filmin baş rollerinden Mehmet ve Meryem karakterlerinin nikahını kıydı.

Polan teşekkür etti

Film çekimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yönetmen Tevfik Polan, “Film koordinatörümüz Abdulgani Sarı ile birlikte geldiğimiz Ortaköy Beldesi, Karalar Köyü ve Selahiye Köyü’nden sonra Kocaali merkezdeki çekimlerimizi uzun çalışmalarımızdan sonra tamamladık. Çekimlerimiz sırasında bizlere yardımlarını esirgemeyen Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan’a, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın’a, Karalar Köyü Muhtarı Mevlüt Kaş’a, Selahiye Köyü Muhtarı Cavit Şan’a ve köy halkından Erdoğan Kobaş başta olmak üzere tüm destekçilerimize ekibimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Köyde yaşanan bir kan davasını konu eden ve çekimleri kısa süre önce tamamlanan Meryem filminin seslendirme ve montaj çalışmalarına başlandı. Çalışmalar tamamlandığında film D Yeşilçam kanalında yayınlanacak.

Perşembe, 12 Nisan 2012 00:45 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kan davası sona erdi.