Kursa katılanlar iş sahibi oldu.

  • PDF

Kursa katılanlar iş sahibi oldu.

Kuyumcullu Köyü girişindeki Gökkaya Tekstil Atölyesi’nde gerçekleştirilen Tekstil Dokuma Makinecilik Kursu’nun üçüncüsü 25 kursiyerin katılımı ile geçtiğimiz hafta içi başlarken şimdiye dek tamamlanan iki kursa katılan 50 kursiyerden 40’ı sigortalı olarak çalışmaya başladı.

 

70 kişi çalışıyor

Kocaali Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur İl Müdürlüğü ile Gökkaya Tekstil Atölyesi’nde üçüncü kez düzenlenen Tekstil Dokuma Makinecilik Kursu 25 kursiyer ile başladı. Gökkaya Tekstil Atölyesi’nde aynı kapsamda iki kez düzenlenen kurslara katılan 50 kursiyerden 40’ı eğitim aldıkları atölyede sigortalı olarak çalışmaya başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan işletme sahibi Ahmet Gökkaya düzenlenen kursların çok verimli olduğunu ve atölyede çalışan nitelikli personel sayısının kısa sürede 70 kişiye yükseldiğini vurguladı.

İsteyen herkes çalışacak

Ahmet Gökkaya “Atölyemizde şimdiye kadar Kocaali Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur İl Müdürlüğü ortaklığı ile toplam üç kurs düzenledik. 25’er kursiyerin katılımı ile düzenlenen bu kurslardan ikisi yakın bir zaman önce tamamlandı. Tamamlanan kurslarımıza katılan 40 arkadaşımız bu gün sigortalı iş sahibi oldular. Bu gün eş zamanlı olarak yine 25 kursiyerin katılımı ile üçüncü kursumuzu da başlatmış bulunuyoruz. Kursumuz tamamlandığında katılan arkadaşlarımızdan çalışmak isteyen herkesi işe alacağız” dedi.

120 işçi alacağız

Dördüncü dönem kurs kayıtlarının, Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından alınmaya devam ettiğini belirten işletme sahibi Ahmet Gökkaya, atölyedeki nitelikli personel sayısı 120 olana kadar kurs düzenleyeceklerini ve işçi alımı yapacaklarını söyledi. Bölgedeki 18-25 yaş arası işçi potansiyeline dikkat çeken Gökkaya “Kurslarımıza katılan ve mesleğe ilgi gösteren genç arkadaşlarımız oldukça başarılı oluyorlar. Ancak sektör istikrar gerektiriyor. Bizim için istikrar ve devamlılık oldukça önemli” dedi.

Gökkaya teşekkür etti

Ahmet Gökkaya konuya ilişkin “Atölyemizi faal hale getirdikten kısa bir süre sonra iş gücümüzü neredeyse üç katına yükselttik ve onlarca arkadaşımıza iş imkanı tanıdık. Bu süreçte bizleri sürekli destekleyen başta Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan olmak üzere, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Coşkun’a, Kuyumcullu Köyü Muhtarı Mustafa Çalık’a, İş-Kur İl Müdürlüğü’ne, değerli kurs öğretmenlerimize, ilgi gösteren ilçe halkımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Doğru karar verdim

Bir önceki dönem Tekstil Dokuma Makinecilik Kursu’nu tamamladıktan sonra aynı atölyede işçi olarak çalışmaya başlayan Gülşah Ak, keyifli bir eğitim döneminin ardından iş sahibi olduğunu söyledi. Fleto makinesini büyük bir ustalıkla kullanan Ak, “Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum, işimden gayet memnunum. Yapabileceğine inanan herkesin kursa katılmasını tavsiye ediyorum” dedi. 

Perşembe, 12 Nisan 2012 00:48 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kursa katılanlar iş sahibi oldu.