Esentepe projesine hazine piyangosu.

  • PDF

Esentepe projesine hazine piyangosu.

Karşı Mahalle Esentepe Mevkii’nde belediyeye ait 8 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan spor merkezi için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde 11 dönümlük arazi tahsisi geldi. Çalışma geçtiğimiz hafta içi tamamlandı.

 

20 dönüme yükseldi

Kocaali Karşı Mahalle’ye bağlı Esentepe Mevkiinde yapılması planlanan ve çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlanan spor merkezi ile ilgili arazi sıkıntısı ortadan kalktı. Kocaali Belediyesine ait yaklaşık 8 dönümlük araziye yapılması düşünülen spor merkezi için, bahsi geçen araziye sınır 11 dönümlük hazine arazisinin aynı kapsamda kullanılması için Kocaali Belediyesi’nin başlattığı çalışma geçtiğimiz hafta içi sonuçlandı. Çalışma kapsamında aynı bölgede ve belediye arazisine sınır konumdaki 11 dönümlük arazi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından spor merkezi olarak kullanılmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis edildi. Yapılan tahsis işlemi ile Karşı Mahalle’de spor merkezi olarak kullanılacak arazi yaklaşık 20 dönüme yükseldi.

Planlar hazırlanıyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Esentepe Mevkii’ndeki spor merkezi yapılmasına yönelik çalışmaların 2011 yılı içerisinde başladığını ifade etti. Başlangıçta belediyeye ait 8 dönümlük arazi için düşünülen projeye yakın konumda bulunan yaklaşık 11 dönümlük arazinin de dahil edilmesi için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Acar, arazinin Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na geçtiğimiz hafta içi tahsis edildiğini söyledi. Konu ile ilgili teknik çalışmaların belediye tarafından yürütüldüğünün altını çizen Başkan Ahmet Acar 1/1000’lik ve 1/5000’lik planların tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi. Acar ayrıca plan hazırlıklarının tamamlanması ile projenin programa alınması için çalışma başlatacaklarını belirtti.

Çarşamba, 18 Nisan 2012 18:58 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Esentepe projesine hazine piyangosu.