Müftülükten Kutlu Doğum programı.

  • PDF

Müftülükten Kutlu Doğum programı.

Kocaali Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen program ilçe halkından büyük ilgi gördü. Kocaali Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen program Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren program Kocaali Müftüsü Ahmet Halıcı’nın açılış konuşması ile başladı.

Açılış konuşmasının ardından katılımcılara Kutlu Doğum konulu Sinevizyon gösterisi izletildi. Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doçent Doktor İsmail Karagöz’ün kutlu doğum haftası konulu konferansı ise ilgi ile izlendi. Programın son bölümünde ise Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı” ve” Müminler Ancak Kardeştir” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiir dalında Rümeysa Sarı, Zeynep Gül Acar ve Yasemin Yanbul, kompozisyon dalında ise Ataberk Güner ve Gamze Karagül dereceye girerek ödül almaya hak kazandı. Programda ayrıca 40 Hadis yarışmasında Kocaali birincisi ve Sakarya ikincisi olan Samet Yavuzyiğit’e de ödülleri takdim edildi. Programa Kocaali KaymakamıMustafa Cihad Feslihan, Belediye Başkanı Ahmet Acar, İl Müftüsü İlyas Serenli ve Hendek Müftüsü Ekrem Saylam’ın yanı sıra siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 400 kişi katıldı.

Çarşamba, 18 Nisan 2012 19:12 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Müftülükten Kutlu Doğum programı.