Kocaali’ye yatırım için destek istediler.

  • PDF

Kocaali’ye yatırım için destek istediler.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki ilgili genel müdürlükleri ziyaret ederek Kocaali’ye bakanlık ve belediye tarafından yapılacak yatırımlar için destek istedi.  

Bakanlıktan destek istendi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar Pazartesi günü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret etmek üzere Ankara’ya gitti. İlk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İrfan Uzun ve Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Funda Torman ile bir araya gelen Başkan Acar ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret ederek Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe ile görüşerek, Kocaali’ye bakanlık imkanları ve belediye imkanları dahilinde yapılacak yatırımlar için destek istedi.

Yalı Mahallesi ağırlıklı proje

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı İrfan Uzun ve Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Funda Torman ile yapılan görüşmede Kocaali Belediyesi’nin turizm bölgesine yönelik bir takım çalışmalar içerisinde olduğunu vurgulayan Başkan Acar, Kocaali’nin tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmasına rağmen turizm yatırımları konusunda yetersiz olduğunu ifade etti. Kocaali Belediyesi’nin özellikle Yalı Mahallesi ağırlıklı ciddi bir çalışmaya hazırlandığını ifade eden Acar, Cevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projelerin hızlandırılması konusunda destek vermesi talebinde bulundu.

Taewondo kulübüne yardım

Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gerçekleştirilen ziyarette Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe ile bir araya gelen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Taekwondo Spor Kulübü’ne nakdi yardım ve malzeme yardımı yapılmasının yanı sıra ilçede bakanlık eli ile yapılacak yatırımların desteklenmesi ve hızlandırılması talebinde bulundu. Kocaali Taekwondo Spor Kulübü’nün Mart ayı içerisinde bakanlıktan nakdi yardım ve malzeme yardımı talebinde bulunduğunu belirten Başkan Acar, aradan bir ay geçmesinde rağmen yanıt gelmediği söyledi. Küçük ve orta ölçekli ilçelerde sportif faaliyetlerin bakanlık desteği olmadan ilerlemesinin zor olduğunu belirten Acar, kulübün yaptığı başvurunun tekrardan gündeme getirilmesini ve kulübün desteklenmesini istedi.

Spor merkezi

Toplantıların bir diğer gündem maddesi ise Kocaali’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak yatırımlar oldu. Bakanlık eli ile Kocaali’ye yapılması planlanan sentetik yüzeyli futbol sahası ve aydınlatma projesi ve Karşı Mahalle spor merkezi ile ilgili destek talebinde bulundu. Sentetik ve aydınlatmalı saha projesinin ilçedeki spor faaliyetleri açısından en büyük ihtiyaç haline geldiğini vurgulayan Acar ayrıca, Karşı Mahalle Spor merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Ahmet Acar, bakanlığın projelere destek vermesi gerektiğini hatırlattı.

Çelik destek verdi 

Ziyaret dönüşünde konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kocaali belediye Başkanı Ahmet Acar “İlçemizde bakanlık desteği ile yapılacak olan spor yatırımları, belediye yatırımları ve Taekwondo Spor Kulübümüzün yardım talebi ile ilgi çalışmaların hızlandırılması konusunda isteklerimizi dile getirdik. Bu konuda kendilerinden tam destek aldık. Bunda Milletvekili Hasan Ali Çelik’in büyük desteği oldu. Yoğun programı dolayısı ile ziyaretlerimizde bize eşlik edemedi. Ancak bütün randevularımızı kendisi bizzat arayarak aldı ve Kocaalili olması nedeni ile ilçeye yapılacak yatırımların önemli olduğunu söyledi. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Çarşamba, 18 Nisan 2012 19:23 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaali’ye yatırım için destek istediler.