Kocaali’ye Hayran Kaldılar.

  • PDF

Kocaali’ye Hayran Kaldılar.

Turizm İl Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında kuzey gezisi düzenlendi. Etkinlik kapsamında ilçeye gelen yaklaşık 150 kişilik grup Kocaali Belediyesi ve Kocaali Turizm Kültür Derneği tarafından ağırlandı. Gün boyu süren programda maden Deresi ve Kocaali Plajı’nı gezme fırsatı yakalayan ziyaretçiler ilçenin güzelliklerine hayran kaldılar.

Kocaali Belediyesi ve Kocaali Turizm Kültür Derneği, Turizm İl Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen gezi programında, Turizm İl Müdürlüğü personeli, Sakarya Üniversitesi öğretim üyeleri ve çoğunluğunu konuk ülkelerden ilimizde okuyan Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişiyi Kocaali’de ağırladı.

Kaynarca, Karasu ve Kocaali’den oluşan kuzey ilçeleri gezisinde Kocaali Belediyesi ve Turizm Kültür Derneği yetkilileri tarafından Karasu Yeni Mahalle’de karşılanan ziyaretçiler adından ilçenin önde gelen turizm alanlarından olan Maden Deresi’nde doğa ile iç içe bir gün geçirdiler. Maden Deresi gezisinde doğanın eşsiz güzelliğinde yenilen öğlen yemeğinin ardından mağaralar ve şelale mevkiinde doğa yürüyüşü yapan ziyaretçi grubu gün boyu süren program sonrasında ilçenin köylerini görme fırsatı yakaladılar.

Ayrıca ziyaretçiler Kocaali Turizm Kültür Derneği yönetim Kurulu Üyesi Şerif Sarı ve Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süleyman Memiçoğlu tarafından bölgenin tarihi hakkında bilgilendirildiler. Akpınar Köyü-Kirazlı Köyü-Kocaali güzergahını kullanarak Kocaali Plajı’na gelen ziyaretçiler, burada yapılan çeşitli ikramların ardından ilçeden ayrıldılar.

 

Pazartesi, 07 Mayıs 2012 23:39 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaali’ye Hayran Kaldılar.