Oğuzhan, Kocaali'de Başkan oldu.

  • PDF

Oğuzhan, Kocaali'de Başkan oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile sembolik olarak gerçekleştirilen makam devir teslim töreninde Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın makamına Hürriyet İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğrencisi Oğuzhan Turhan oturdu.
Başkan Turhan büyük konuştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen makam devir teslim töreni dolayısı ile Hürriyet İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmenlerinden Derya Yoylu, 5. Sınıf öğrencileri Oğuzhan Turhan, Serra Nur Demir ve Ahmet Altay Samrıoğlu Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın konuğu oldu. Yaklaşık 1 saat süren devir teslim töreninde Başkan Acar’ın koltuğuna Oğuzhan Turhan oturdu. Kısa sürede olsa belediye başkanı olmanın keyfini süren Başkan Turhan, beklenilenin aksine, boyundan büyük talimatlar verdi. Merkeze bağlı mahallelerdeki yol ve elektrik problemlerinin aşılması için çalışma başlatan Başkan Turhan, sosyal ve kültürel aktivitelere de önem verdi. İlköğretim okulu öğrencilerinin bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik kurslar ve etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Turhan, başta ilköğretim okulları olmak üzere ilçedeki eğitim kurumlarına teçhizat yardımı yapılması gerektiğini söyledi.

Geleceğin başkanı
İlçe genelindeki gıda satışı yapan ticarethanelere yönelik denetimlerin artırılması için çalışma talimatı veren Oğuzhan Turhan ayrıca yardıma muhtaç vatandaşların tespiti ve ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini vurguladı. Öte yandan ilçedeki işçilerin sosyal haklarına verilen önemi gündeme getiren Başkan Oğuzhan Turhan ilçenin gelişimi için üreten kesimin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise ilçe genelini ilgilendiren kararları ve akılcı talimatları doğrultusunda Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Oğuzhan Turhan’ın, geleceğin belediye başkan adaylarından olduğunu belirterek kendisini tebrik etti. Başkan Acar ayrıca sınıf öğretmeni Derya Yoylu ve misafir öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. 

Perşembe, 26 Nisan 2012 22:46 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Oğuzhan, Kocaali'de Başkan oldu.