Onlar için Varız.

  • PDF

Onlar için Varız.

Kocaali Sağlık Ocağı yetkilileri tarafından Karşı Mahalle İlköğretim Okulu’nda genel sağlık taraması yapıldı. Dr. Muhammed Dervişoğlu, sağlık personelleri Selma Çelik ve Defa Demir tarafından yapılan taramada okulun tüm öğrencileri sağlık kontrolünden geçti.

 


Tarama kapsamında öğrencilerin ağız-diş sağlıklarının yanı sıra saç bakımları ve genel sağlık durumları kontrol edildi. Rahatsızlık belirtisi tespit edilen öğrencilerin ailelerine bilgilendirme notları gönderildi. Ayrıca yaklaşık 50 öğrenciye reçete yazıldı. Okul Müdürü Fikret Bekar konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, havaların ısınmasıyla birlikte öğrencilerde oluşabilecek olumsuz durumlarla karşılaşmamak için yapılan bu sağlık taramasının son derece yerinde ve yararlı olacağını belirtti.

Bekar “Velilerimizin bizleri uyarması ile harekete geçerek sağlık taraması talebinde bulunduk. Böyle bir tarama için bizi harekete geçiren sadece iki velimiz olsa da onların uyarılarını dikkate almamız gerekirdi. İlgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sonuçta biz okulda çocukların iyi bir eğitim almalarını sağlamanın yanı sıra, onların sağlıklı bir şekilde büyümelerini de desteklemek için varız. Ayrıca okul yönetimi olarak değerli doktorumuza ve sağlık personellerimize özverili çalışmalarından dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Perşembe, 26 Nisan 2012 23:37 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Onlar için Varız.