Yarışmalarda Büyük Çekişme.

  • PDF

Yarışmalarda Büyük Çekişme.

Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 4. ve 5. Sınıflar arası Bilgi ve Kültür Yarışması geçtiğimiz hafta içi sonuçlandı. İlçe genelindeki 13 ilköğretim okulunun katıldığı ve iki ayrı grupta yapılan yarışmalar oldukça çekişmeli geçti. İlçede 13 okulun bir arada yarışa bileceği bir salon bulunmaması sebebiyle yarışmalar iki farklı gruplar halinde eleme usulü ile yapıldı. 4. Sınıflar arası yarışmada ise birinci belirlemek için kura çekimine başvuruldu.


4. sınıf öğrencileri arası yarışmada 20 sorudan 19’ una doğru cevap veren Atatürk İlköğretim Okulu ve Gümüşoluk İlköğretim Okulu ile 18 soruya cevap veren Hürriyet İlköğretim Okulu ilk 3 e kaldı. Yarışmanın birincisini belirlemek üzere yedek sorulara geçildi. 6 yedek sorunun ardından Atatürk İlköğretim Okulu ile Gümüşoluk İlköğretim Okulu arasındaki eşitlik bozulmadı ve yarışma birincisi kura ile belirlendi. Yapılan kura çekiminde ise gülen taraf Gümüşoluk İlköğretim Okulu oldu.

Atatürk İlköğretim Okulu ise ikincilikte kaldı. 5. sınıf öğrencileri arası yarışmada ise 20 sorunun tamamına doğru cevap veren Atatürk İlköğretim Okulu birinci oldu. 20 sorunun 19’una doğru cevap veren Nazım Üner İlköğretim Okulu ikinci, 18 doğru cevap veren Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Cuma, 27 Nisan 2012 16:36 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Yarışmalarda Büyük Çekişme.