AGD’den Kutlu Doğum açıklaması.

  • PDF

AGD’den Kutlu Doğum açıklaması.

Anadolu Gençlik Derneği Kocaali Şubesi İmam Hatip öğrencileri aylık divan toplantısını geçtiğimiz hafta içi yaptı. Divan toplantısını Kocaali AGD ilçe binasında gerçekleştiren imam hatipli gençler Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.


Birim başkanları söz aldı
Kocaali İmam Hatip Başkanı Kadir Alemdar yaptığı açıklamada gençliğe önem verilmesini vurgulayan Alemdar "Türkiye’de gençliğe peygamber efendimiz çok iyi bir şekilde anlatılmalıdır. Çünkü bugün çekilen tüm sıkıntılar peygamberimizin yolundan gitmediğimizden ve onu anlayamadığımızdan kaynaklanmaktadır" dedi. Kocaali Ortaöğretim Başkanı Ahmet Taylan ise “Peygamberimizin gençlere olan ilgisini incelediğimizde, O’nun bütün gayret ve hedefinin, inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir gençlik oluşturabilmek olduğunu görüyoruz. Yüce Efendimiz (a.s.m.), onları şefkatle bağrına basmıştır. Bugünün gençliğine Efendimizden alınacak oldukça büyük dersler vardır. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen bir peygamberden gençlere miras kalan ziynet ancak ve ancak O’nun sünnetidir. Umarım hepimiz O’nun sünnetine layık oluruz" dedi. Toplantıdaki son konuşmayı ise Anadolu Gençlik Derneği Teşkilatlanma Başkanı ve Kocaali Şube Başkanı Muhammet Öztopaloğlu yaptı.

Cennet köşesine benzer
Müslüman gençliğin Hz. Muhammed (S.A.V.)’in sünnetini kulak ardı ettiğini ifade eden Öztopaloğlu “O’nun söylemleriyle bezenmeye, onun eylemleriyle yaşamaya bütün insanlığın ihtiyacı var. Bakınız Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı'nın verilerine göre, alkolden dolayı ehliyetine el konulan sürücü sayısı 1 milyonu geçti. Türkiye'de her yıl, binlerce insan alkol nedeniyle trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Eğer içki bütün kötülüklerin anasıdır sözüne gerçekten inansaydık bunlar başımıza gelmezdi” dedi. Son yıllarda boşanma sayılarının artışına, hatta boşanmaların evlilikleri geçtiğine dikkati çeken Öztopaloğlu, “Efendimiz aile yuvalarını cennet köşelerine benzetir. Peygamberimizin aile ile ilgili nasihatleri dinlense boşanmalar önemli ölçüde azalır. Huzur hiç bir evden eksik olmaz” şeklinde konuştu.

Cuma, 27 Nisan 2012 16:41 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler AGD’den Kutlu Doğum açıklaması.