Kocaalispor’un Para Polemiği.

  • PDF

Kocaalispor’un Para Polemiği.

Geçtiğimiz hafta içi yerel basında çıkan bir haber Kocaalispor yönetimi ve ilçe spor kamuoyundan büyük tepki aldı. Kocaalisporlu futbolcuların kulüpten para alamadıklarını iddia eden gazete bir gün sonrasında Antrenör Ercan Zorlu’nun ifadelerine yer vererek haberin yalanlandığını duyurdu.


Yönetime mesaj
Lider Kocaalispor’un Süper Amatör Küme Play-Off Grubu dördüncü haftasında Hendek deplasmanında oynadığı ve golsüz eşitlikle sonuçlanan karşılaşmanın bir gün sonrasında yerle basında çıkan bir haber metni kulüp yönetiminden ve ilçe spor kamuoyundan büyük tepki aldı. İlçede geniş yankı uyandıran haber metninde ise Kocaalisporlu futbolcuların kulüp yönetiminden para alamadıkları ve yönetime karşı tepkili oldukları vurgulandı. İddiaya göre Kocaalisporlu futbolcular kulüpten para alamadıkları için Hendek Gençlikspor karşılaşmasında istekli oynamadı ve yönetime paramızı vermezseniz gideriz mesajı verdi.

Tarih farkı
Haberin yayınlanmasının ardından kulüp yönetiminin ve futbolcuların tepkisi gecikmedi. Bir gün sonrasında Antrenör Ercan Zorlu ile bir araya gelen Kocaalisporlu futbolcular yayınlanan haberin asılsız olduğunu vurgulamak üzere gazetenin ilgili yöneticisi ile görüşme talebinde bulundu. Ancak Kocaalisporlu futbolcular ve teknik heyet haberin yayınlanmasında sorumlu yöneticiler ile bir araya gelemedi. Ayrıca 19 Nisan tarihli gazetede, Kocaalisporlu futbolcuların para alamadıkları için kulübe tepki gösterdiklerini iddia eden haber metninin olduğu 11. Sayfasında yer alan tarihin 13 Nisan’ı göstermesi haber metninin daha önceden hazırlanmış olduğu iddialarını gündeme getirdi. Gazete sorumluları ise iddiaların Kocaalisporlu bir yönetici tarafından ortaya atıldığını ileri sürdü.

Kasıtlı ve asılsız iddialar
Antrenör Ercan Zorlu ve Kocaalisporlu futbolcuların görüşme taleplerinin sonuçsuz kalmasının bir gün sonrasında aynı gazete ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu duyurdu. Kocaalispor Antrenörü Ercan Zorlu’nun imzası ile yapılan açıklamada, hiçbir futbolcunun kulüpten vadesi gelmiş alacağının olmadığı ve ortaya atılan iddiaların takımı çöküşe geçirmek için kasıtlı olarak üretildiği ifadelerine yer verildi. Kocaalispor yönetiminden ilçe spor kamuoyunda merak uyandıran iç saha maçlarına ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada Kocaalispor’un oynadığı ve oynayacağı karşılaşmalara yönelik saha seçiminin toleranslar dahilinde ve karşılaşmanın zorluk derecesine göre tercih edildiği vurgulandı.

Cuma, 27 Nisan 2012 17:15 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaalispor’un Para Polemiği.