Final için Romanya’ya Gidecekler.

  • PDF

Final için Romanya’ya Gidecekler.

Kocaali Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu’nun Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından uygulamaya geçirilen Comenius Okul Ortaklıkları Projesi kapsamında altıncı toplantı Bulgaristan’da gerçekleştirildi. Bulgaristan’dan dönen proje mimarları Romanya’da gerçekleştirilecek olan final toplantısı için hazırlıklarına başladı.


Proje koordinatörlüğünü Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Belgin Kocabıyıkoğlu ve Cemile Kahvecioğlu’nun yürüttüğü ve Almanya, Letonya, Bulgaristan, Polonya ve Romanya’dan birer okul, Portekiz’ den ise iki okulun ortaklaşa yürüttüğü “Cultural Cocktail” isimli proje kapsamında yapılan toplantıların altıncısı Bulgaristan’da gerçekleştirildi.

Yaklaşık bir hafta süren Bulgaristan ziyaretine Koordinatör öğretmenler Belgin Kocabıyıkoğlu ve Cemile Kahvecioğlu rehberliğinde Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu öğrencileri Ardahan Arslan, Salih Sarı, Fatma Sevde Kalfa, Emre Akyüz, Edanur Oral, Eda Nur Kalfa ve Kevser Karasalikoğlu katıldı. Proje ortağı diğer ülkelerden gelen öğretmen ve öğrencilere geleneksel Türk müzik aletlerini tanıtan sunum yapıldı. Toplantıda ayrıca AKV İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan harmandalı, çiftetelli, Karadeniz yöresi ve kolbastı gibi çeşitli halk oyunları gösterileri sergilendi.

Yaklaşık bir hafta Bulgaristan’da kalan proje mimarları diğer ülkelerin sunumlarının ardından tarihi ve turistik gezilere katıldı. AKV İlköğretim Okulu öte yandan Cultural Cocktail projesi kapsamında 02-10 Haziran tarihleri arasında Romanya ‘da yapılacak final toplantısının hazırlıklarına başladı.

Çarşamba, 02 Mayıs 2012 19:00 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Final için Romanya’ya Gidecekler.