Kırkpınar Hazırlıkları Başladı.

  • PDF

Kırkpınar Hazırlıkları Başladı.

Çalışmalarına Antrenör Aziz Erdoğan yönetiminde devam eden Kocaali güreş takımı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 33 lisanslı sporcusu ile tam kadro çalışan güreş takımı 2012 yılındaki ilk sınavını önümüzdeki hafta vermeye hazırlanıyor.


İlk sınav Babaeski’de
Antrenör Aziz Erdoğan yönetiminde çıktığı müsabakalardan derece elde ederek Kocaali’yi Türkiye çapında düzenlenen organizasyonlarda temsil eden Kocaali Güreş takımı hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Kadrosunda yer alan 33 lisanslı sporcu ile başarıdan başarıya koşan güreşçiler 2012 yılındaki ilk sınavlarına çıkmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Babaeski Karahali Belediye Başkanlığı Yağlı Güreş turnuvasına katılacak olan Kocaali Güreş Takımı ilçeyi genç sporcuları Rahmi Balcıoğlu, Onurcan Alemdar, Osman Hazar, Mücahit Kaya ve Ali Sungur ile temsil etmeye hazırlanıyor.

Hedef Kırkpınar şampiyonluğu
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Güreş Takımı Antrenörü Aziz Erdoğan, bu yıl ki asıl hedeflerinin Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde şampiyonluk elde ederek ilçeyi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. Erdoğan “Geçtiğimiz yıl az sayıda sporcu ile katıldığımız Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden iki ikincilik ve bir üçüncülük elde etmiş ve daha büyük başarılara imza atabileceğimizi göstermiştik. Şimdi ise 2012 yılındaki ilk sınavımıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Babaeski’de yapılacak olan yağlı güreş turnuvasından derece ile dönmeyi hedefliyoruz. Ancak bizim asıl hedefimiz dünyanın yağlı güreş olimpiyatı olarak gösterilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde şampiyonluk elde etmek ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek. Bu yüzden çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Genç ve istekli sporcularımız var ve onlara sonsuz güveniyoruz” dedi.

Çarşamba, 02 Mayıs 2012 19:22 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kırkpınar Hazırlıkları Başladı.