Olaylı Maç 11 Mayıs’a Ertelendi.

  • PDF

Olaylı Maç 11 Mayıs’a Ertelendi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Ümitler Türkiye Şampiyonası’na Avrupa bileti almak için katılan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü Sporcuları’ndan Ahmet Din ilçeye Türkiye 8.’si olarak döndü. Yavuz Selim Din’in final müsabakası ise çıkan tartışmalar üzerine ileri bir tarihe ertelendi.


Türkiye sekizincisi Ahmet Din
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve 24-29 Nisan tarihleri arasında Dilek Sabancı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonası’na mutlak derece parolası ile katılan Kocaali Taekwondo Spor kulübü sporcuları Yavuz Selim Din ve Ahmet Din ilçeye döndü. Kocaali’yi 63 Kg müsabakalarında temsil eden Ahmet Din şampiyonada çıktığı ilk üç müsabakayı knock-out ile kazandı. Art arda 15 müsabakaya çıkan Ahmet Din toplam puanda şampiyonaya 63 Kg’da katılan 120 sporcu arasından Türkiye 8. Si oldu.

Tartışmalar uzun sürdü
Şampiyonaya +87 Kg tartısı ile katılan ve mutlak Avrupa bileti hedefleyen Yavuz Selim Din ise ilk karşılaşmasında Antalyalı rakibini 15-0’lık net skorla geçerek adını finale yazdırdı. Final müsabakasında şampiyonanın favori adayları arasında gösterilen Ulaştırma Spor Kulübü Sporcusu Necmi Karaca ile karşılaşan Din, zorlu müsabakada son saniyelere 12-10 önde girdi. Karşılaşmanın tamamlanmasına 5 saniye kala Necmi Karaca’nın, puan gerektirmeyen bir tekmesi Yavuz Selim’in gardında kaldı. Karşılaşmanın son anlarında gelen ve puan gerektirmeyen bu vuruşa hakem heyeti 3 puan verince ortalık karıştı. Verilen haksız puan üzerine hakem heyetine itirazda bulunan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü yönetimi uzun süren tartışmalar sonunda haklı olduğunu kanıtladı. Bunun üzerine Yavuz Selim Din’in final karşılaşması 11 Mayıs tarihinde Ankara İsmet İraz Spor Salonu’na yapılacak olan Milli Takım seçmelerine kaldı.

Ülkem adına dövüşmek istiyorum
İlçeye dönüşünün ardından şampiyona ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Şampiyonu Yavuz Selim Din iyi olduğu bir karşılaşmayı kazanamamış olduğundan dolayı üzüntü duyduğunu söyledi. Din “Zorlu bir müsabaka olmasına rağmen karşılaşmanın son saniyelerine 2 sayı önde girdim. 5 saniye kala rakibimin puan gerektirmeyen bir vuruşuna fazla puan verildi. Yönetimimiz bu duruma itiraz etti ve itirazımız kabul edildi. Rakibim favori olduğu için kendisine tolerans tanındığı kanaatindeyim. Ancak kazanan taraf ben olmadığım için üzgünüm. Nihayetinde karşılaşma ertelendi. 11 Mayıs’ta Ankara’da tekrar ve son kez karşılaşacağız. Bu müsabakayı kazanan 23 Haziran’da Atina’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek. Kazanmak için elimden geleni yapacağım. En büyük hedefim ülkem adına dünya çapında bir derece elde etmek. Galip gelmekten başka bir şey düşünmüyorum” dedi.

 

Çarşamba, 02 Mayıs 2012 19:31 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Olaylı Maç 11 Mayıs’a Ertelendi.