Gökkaya’da Görkemli Açılış.

  • PDF

Gökkaya’da Görkemli Açılış.

Kuyumcullu Köyü girişinde yaklaşık altı ay önce faaliyete başlayan ve bu süreçte yaklaşık 80 kişiyi iş sahibi yapan Gökkaya Tekstil Fabrikası yönetimi açılış törenini geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdi.

 

Protokol tam kadro
Kuyumcullu Köyü girişinde faaliyetine yaklaşık altı ay önce başlayan ve bu süreçte yaklaşık 80 kişiyi iş sahibi yapan Gökkaya Tekstil fabrikası yönetimi açılış törenini geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdi. Törene Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak AK, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, İl genel Meclis Üyesi Şaban Kanbur, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Ekşi ve Belediye Meclis Üyeleri, İş-Kur İl Müdürlüğü temsilcileri, daire amirleri, şirket üst düzey yöneticileri ve İstanbul’dan iş adamlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde ayrıca üçüncü dönem dokumacılık kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. İl dışında olmaları sebebi ile açılış törenine katılamayan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ve Karasu Kaymakamı Murat Duru ise gönderdikleri telgraflarla şirket yönetimini tebrik etti.

Yönetimden tam destek
Programda konuşma yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar Gökkaya Tekstil fabrikasının ilçe ekonomisine canlılık kazandırdığını ifade etti. Fabrika sayesinde şimdiye kadar yaklaşık 80 kişinin iş sahibi olduğunu vurgulayan Acar bu sayının yükselmeye devam ettiğini söyledi. Başkan Acar ayrıca bu tür ticarethanelerin ilçeye turistik anlamda da değer kattığını belirterek, bölgeye yatırım yapacak olan firmalara belediye olarak her türlü desteğin verileceğini söyledi. Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ise ilçeye ve ilçe halkına olan yatırımlarından dolayı Gökkaya Tekstil Fabrikası yönetimine teşekkür ederek yatırımcıları bölgeye davet etti.

Ekonomik katkı hedefliyoruz
Konuşmasına davetlilere teşekkür ederek başlayan Gökkaya Tekstil Fabrikası sahibi Ahmet Gökkaya “Bu mutlu günümüzde sizleri aramızda görmekten Gökkaya Tekstil olarak büyük bir onur duyduk. Gökkaya Tekstil adı altında bundan önceki faaliyetlerimizi İstanbul’da devam ettirirken bir vesile ile bu bölgeyi tanıma fırsatımız oldu. Yöreniz ve insanlarınızla kaynaşacağımızı düşünerek işletmemizin bir kısmını bu bölgeye getirdik. Gelmemizde bizlere yardımlarını esirgemeyen Şantürk Tekstil’e teşekkür ederiz. Bizler öncelikle bu bölge insanın iş gücü potansiyelini ortaya çıkarmak ve bölge halkını meslek sahibi yaparak ilçe ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu aşamada Gökkaya Tekstil olarak bizlere her türlü desteği sağlayan Başta Kocaali Belediyesi olmak üzere, Kocaali Kaymakamlığına, İş Kur İl Müdürlüğüne ve Kocaali Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne, teşekkür ediyor fabrikamızın hayırlı kazançlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Çarşamba, 02 Mayıs 2012 19:41 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Gökkaya’da Görkemli Açılış.