Büyük kermes açıldı.

  • PDF

Büyük kermes açıldı.

Kocaali Talebelere Yardım Derneği tarafından düzenlenen ve Kocaali de geleneksel hale getirilen kermes geçtiğimiz Pazartesi günü açıldı. Ağalar Mahallesi PTT yanında düzenlen kermes ilk günden yaklaşık 3 bin kişiyi ağırladı.

 

İlk günden yoğun ilgi
Kocaali Talebelere Yardım Derneği tarafından geleneksel hale getirilen kermes Ağalar Mahallesi PTT yanında açıldı. Açılışa Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Ekşi, Belediye Meclis Üyesi Süleyman Yalçın, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, daire amirleri ve ilçe esnaflarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Geçtiğimiz yıl aynı yerde bir hafta süreyle ziyarete açık kalan ve binlerce kişiyi ağırlayan kermesin bu yılki açılışında kurdele kesimi Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu Öğrenci Yurdu Müdürü Hikmet Özdoğan, Kaynarca Öğrenci Yurdu Müdürü Mükremin Duran ve Ferizli Öğrenci Yurdu Müdürü Halis Öksüz tarafından yapıldı. Kocaali Ağalar Mahallesi’ndeki yerinde bu yıl ikincisi düzenlenen kermes geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe halkından yoğun ilgi gördü. Kermes ilk günden yaklaşık 3 bin kişiyi ağırladı. Kermeste aperatif yiyecek ve sebze meyve reyonlarının yanı sıra çeyiz ve el işi ürünlerinin yer aldığı stantlar büyük ilgi gördü. Kermeste bu yıl ayrıca mobilya reyonu da yer aldı.

Dayanışma unsuru
Düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Kocaali Talebelere Yardım Derneği Başkanı Sami Say destekçilere teşekkür etti. Say “Derneğimizin kinci kez düzenlemiş olduğu kermes geçen yıl olduğu gibi bu yılda sizlerden büyük ilgi görüyor. Daha ilk günden birçok reyonumuzda yığılmalar oldu. Bu organizasyonda katılım ve desteklerinden dolayı başta Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan olmak üzere Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a, değerli ilçe esnaflarımıza ve siz saygıdeğer halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ise bu tür organizasyonların birlik ve beraberlik unsuru olduğunu vurguladı. Başkan Acar “İlçemizin, vatandaşı birlik ve beraberlik çatısı altında bir araya getiren bu tür organizasyonlar ihtiyacı var. Dolayısı ile bu kermes de ilçemize layık bir dayanışma organizasyonu olarak önemli yer tutuyor. Ayrıca ilçemizde öğrenim gören öğrencilerimiz yararına olması nedeni ile ayrı bir önem arz ediyor. Organizasyon sahibi derneğimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Kermes bir hafta süre ile açık kalacak. 

Çarşamba, 02 Mayıs 2012 19:49 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Büyük kermes açıldı.