SEDAŞ gönül aldı.

  • PDF

SEDAŞ gönül aldı.

Kocaali Yeni Mahalle Muhtarlığı’nın 2010 yılı ortalarında, mahallenin belirli bölgelerindeki enerji nakil hatlarının yenilenmesi için SEDAŞ’a yaptığı müracaat geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. ihtiyaç duyan bölgelerde direk ve hat yenileme çalışmaları geçtiğimiz hafta içi başladı.

Dokuz farklı bölge

Kocaali Yeni Mahalle Muhtarlığı’nın, mahallenin yüksek kesimlerde özellikle kış aylarında yaşanan enerji yetersizliği üzerine iki yıl önce başlattığı çalışma geçtiğimiz hafta içi sonuçlandı. Konu ile ilgili bilgi veren Yeni Mahalle Muhtarı Yaşar Hamza yaklaşık bir ay sürecek olan çalışma kapsamında sıkıntı yaşanan dokuz farklı bölgedeki hatların yenileneceğini söyledi. Hamza “Mahallemizin enerji nakil hatlarında uzun süredir sıkıntı yaşamaktayız. Eskiyen hatlar, yıkılmak üzere olan elektrik direkleri ve yaklaşık 200 hanelik bir bölgede trafo olmaması büyük sorun haline geldi. Muhtarlık heyeti olarak 2010 yılı ortalarında SEDAŞ’a nakil hatlarımızın yenilenmesi ve dokuz farklı bölgede ilave çalışma yapılması için talepte bulunmuştuk. Uzun süren çalışmalar nihayet geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve SEDAŞ ekipleri mahallemizde çalışmaya başladı” dedi.

Sıkıntı bitecek

Çalışma yapılacak bölgeler ile ilgili açıklamalarda bulunan Muhtar Hamza “Mahallemizin Esentepe Mevkii başta olmak üzere Onbaşı Sokak, Şehit Nuri Tan Caddesi, Süleymaniye Sokak, Çilingir Sokak, Balım Sokak, Gülistan Sokak, Gündoğdu Sokak ve Elmadağ Sokak bölgelerinde yapılan çalışmalar yaklaşık bir ay sürecek. Bu bölgelerde bulunan yetersiz nakil hatları yenilenecek ve nakil hattı olmayan bölgelere yeni direkler dikilecek. Çalışma kapsamında yaklaşık 50 adet elektrik direği ve bir adet yeni trafo bulunuyor. Çalışma tamamlandığında mahallemizde bulunan yaklaşık 200 hanenin elektrik sıkıntısı ortadan kalkmış olacak. Hizmet yetersizliğinden dolayı sürekli şikayette bulunduğumuz SEDAŞ, bu çalışma ile mahalle halkımızın bir nebze de olsa gönlünü almış oldu. Yetkililere teşekkür ediyoruz ” dedi.

Çarşamba, 09 Mayıs 2012 19:45 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler SEDAŞ gönül aldı.