İki kişi ile anlaşıp yolu yapamadılar.

  • PDF

İki kişi ile anlaşıp yolu yapamadılar.

Geçtiğimiz kış aylarında bölgeye düşen aşırı yağışlar Sakarya Düzce arası bağlantı yolunun Harmankaya Köyü mevkiinde heyelana sebep oldu. Tadilat için çalışma başlatan Cumayeri yetkilileri heyelan bölgesindeki arazi sahipleri ile anlaşamayınca yaklaşık iki ay önce uçan yol öylece kaldı.

İki kişi ile anlaşamadılar

Kış aylarında bölgeye düşen aşırı yağışlar ilçe genelinde olduğu gibi komşu yerleşim yerlerinde de olumsuzluklara sebep oldu. Yağış nedeni ile yaklaşık iki ay önce Sakarya-Düzce arası bağlantı yolunun Düzce’ye bağlı Harmankaya Köyü sınırları içerisinde kalan 20 metrelik bir bölümünde heyelan meydana geldi. Bölgenin Kocaali sınırları içerisinde olmaması sebebiyle yetkililer sıkıntıyı Cumayeri özel idare ekiplerine bildirdi. Heyelan meydana gelen yolda tadilat yapılması için çalışma başlatan özel idare ekipleri, çalışma sırasında meydana gelebilecek zarardan dolayı talepte bulunmamaları için yol sınırındaki arazi sahiplerinden muvaffakatname istedi. Heyelan bölgesindeki arazi sahipleri Nazif Köroğlu ve Turgut Köroğlu ile anlaşma sağlanamayınca yolda yapılacak olan tadilat çalışması başlayamadan sona erdi. Şu günlerde ulaşım güçlükle sağlanıyor.

En çok Kocaali etkileniyor

Sakarya-Düzce bağlantı yolunun Harmankaya Köyü Mevkii’nde meydana gelen heyelan Sakarya için büyük önem arz ediyor. E-5 Karayolu’na sadece 17 kilometre mesafede olan grup yolu Düzce, Zonguldak, Bolu, Ankara ve İstanbul istikametine ulaşmak isteyen, kuzey ilçeleri Kocaali ve Karasu başta olmak üzere yakın bölge halkı tarafından sıkça kullanılıyor. Yaklaşık iki aydır ulaşımın güçlükle sağlandığı yolda çalışma yapılamaması Kocaali Ortaköy Belde halkı başta olmak üzere çevrede bulunan on köyde yaklaşık 5 bin nüfusu olumsuz etkiliyor. Özellikle Ortaköy Beldesi ve Düzce’ye yakın yerleşim yerlerinde ikamet eden çevre halkı, günlük ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü bu yol üzerinden karşılıyor. Belde halkının önemli bir bölümü ise Düzce’deki halk pazarında esnaflık yaparak ilçeye kazanç sağlıyor.

HER YERDE HABER VAR : ORTAKÖY İLKÖĞRETİM OKULU 8/A SINIFI ÖĞRENCİLERİ: HÜSEYİN TİRYAKİ - AHMET ABAY - FERİT CANSIZ - MUHARREM CAN TUNCA - ÖMER TİRYAKİ - GÖRKEM EMANET – BEŞİR ALKIN

Çarşamba, 09 Mayıs 2012 19:11 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler İki kişi ile anlaşıp yolu yapamadılar.