Kongreye kuzey çıkarması.

  • PDF

Kongreye kuzey çıkarması.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda milletvekilinin de aralarında bulunduğu 4 Bin kişinin katıldığı kongreye yaklaşık 400 kişilik heyetle katılan Kocaali ve Karasu ilçe teşkilatları kongreye damga vurdu.

Kuzeyin gücü

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Kongresi geçtiğimiz Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye yaklaşık 400 kişilik heyet olarak katılan CHP Kocaali ve Karasu ilçe teşkilatları kongreye damga vurdu. Kongrede ayrıca divan başkan yardımcılığı görevine getirilen CHP Kocaali İlçe Başkanı Cengiz Murat Altuntaş kuzey teşkilatlarının il yönetimi üzerindeki belirleyici gücünü ortaya koydu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok sayıda milletvekili ile birlikte katıldığı il kongresi şölen havasında tamamlandı. 340 delegenin oy kullandığı kongrede 186 oy alan Ecevit Keleş CHP Sakarya İl Teşkilatı’nın yeni başkanı oldu. 12 Haziran seçimleri öncesinde Cem Hatunoğlu’nun istifası ile göreve gelen mevcut İl Başkanı Yaşar Erdem ise 150 oy aldı. Kongrede 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Daha aydınlık yarınlar

Kongrenin ardından sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Kocaali İlçe Başkanı Cengiz Murat Altuntaş, sürecin verimli tamamlandığını ve kongreye beklenenden fazla ilgi olduğunu vurguladı. Başkan Murat Altuntaş “İlçe teşkilatlarımızın yapılanmasının ardından il kongremizi de büyük coşku içerisinde ve şölen havasında tamamladık. Yeni teşkilatlarımızın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 93 yıl öncesinden bu günleri görerek gösterdiği doğrultuda, halkı ile el ele vererek canla başla mücadele edeceğine ve ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağına inanıyor, bu hedefe ulaşmak adına her türlü fedakarlığı gösteren değerli gönüldaşlarımıza ve kongrede yanımızda olarak ilçemizin gücüne güç katan değerli halkımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Gücümüzü coşkuya dönüştürdük

CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın ise kongrenin büyük bir coşku içerisinde geçtiğini ifade etti. Aydın “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin 93 yıllık siyasi geçmişinde dakika dakika yer alan, ülkesinin çıkarları ve milletinin temel hak ve özgürlükleri için yürüttüğü mücadelede geriye adım atmayan yegane partidir. Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen insan ülkesini, vatanını, milletini seven, birlik ve beraberlik çatısı altında atılacak her adıma evet diyen ve bu uğurda engele tanımayan insandır. İşte bu gün gerçekleştirdiğimiz kongremizde de birlik ve beraberliğin en büyük örneğini tüm Türkiye’ye bir kez daha göstermiş ve bu büyük coşkuyu hep birlikte yaşamış, halkımızdan aldığımız gücü halkımızla el ele vererek coşkuya çevirmiş olduk. Bizleri kongrede yalnız bırakmayan ve Karasu’nun sesine ses olan değerli ilçe halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çarşamba, 09 Mayıs 2012 19:33 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kongreye kuzey çıkarması.