Okuma alışkanlığı için kumbara dönemi.

  • PDF

Okuma alışkanlığı için kumbara dönemi.

"Türkiye Okuyor" eğitime yüzde 100 destek projesi kapsamında Ortaköy İlköğretim Okulu’nda kitap fuarı düzenlendi. Okul Müdürü Hilmi Çil ve okul idarecilerinin girişimleri ile düzenlenen fuar kapsamında öğrencilere kumbara dağıtımı yapıldı.

Ortaköy İlköğretim Okulu yönetiminin girişimleri düzenlenen kitap fuarında Timaş yayınlarına ait kitaplar sergilendi. Fuarda ayrıca öğrencilere Proje sorumlusu Nihal Aydın tarafından ücretsiz kumbara dağıtımı yapıldı. Okuldaki tüm öğrencilerin katıldığı fuar organizasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan proje sorumlusu Nihal Aydın, proje kapsamında öğrencilere harçlık biriktirme alışkanlığı kazandırılmasını ve elde edilen birikimlerin doğru yerde harcama alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Proje kapsamında ücretsiz dağıtılan kumbaralardan alan öğrenciler 15 gün boyunca harçlık biriktirecek ve birikimleri ile istedikleri kitaba çok düşük fiyat ödeyerek sahip olacak.   15 gün boyunca para biriktirmeyi ve biriktirdiği paraları doğru yerde harcama becerisi kazanmayı amaçladıklarını ve öğrencilerin kendi hür iradeleri ile istedikleri kitabı alma imkanına kavuştuklarını belirtti. Öğrenciler ise kendi ilgi alanları ve okuma ihtiyaçlarına cevap verecek yüzlerce kitabın ayaklarına gelmiş olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

HER YERDE HABER VAR : ORTAKÖY İLKÖĞRETİM OKULU 8/A SINIFI ÖĞRENCİLERİ: HÜSEYİN TİRYAKİ-AHMET ABAY, FERİT CANSIZ-MUHARREM CAN TUNCA-ÖMER TİRYAKİ-GÖRKEM EMANET

Çarşamba, 09 Mayıs 2012 19:38 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Okuma alışkanlığı için kumbara dönemi.