Uzman hekim işinde şok yaşadık.

  • PDF

Uzman hekim işinde şok yaşadık.

2012 yılı için 1. Dönem uzman hekim atamaları geçtiğimiz hafta içi yapıldı. Yapılan kura çekimlerinde ülke genelinde toplam 562 uzman hekimin ataması gerçekleşti. Aynı yeri tercih eden çok sayıda uzman hekim kura dışı kalırken, Kocaali’yi tercih eden doktor olmayınca ihtiyacın karşılanması 2. Dönem atamalarına kaldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilk defa doktor olacakların ve görevinden istifa eden doktorların yeniden görevlendirilmesi için yapılan 2012 yılı 1. Dönem İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirildi. Ülke genelinde toplam 562 doktor yeni yerlerinde göreve gelirken Kocaali Devlet Hastanesi’nin yapmış olduğu uzman hekim talebi ise kimse tercih etmediği için sonuçsuz kaldı. Yapılan kura çekimleri sonrasında aynı yeri tercih eden onlarca doktor görevsiz kalırken, Kocaali Devlet Hastanesi yönetiminin başvuru yaptığı üç uzman hekim kadrosu hiçbir doktor tercih etmediği için boş kalan kadrolar listesinde yer aldı. Konu ile ilgili olarak daha önceki haber metinlerinde yer verdiğimiz üzere Kocaali Devlet Hastanesi yönetimi ve yerel idarecilerin girişimleri ile ilçede göreve başlaması için çok sayıda uzman hekim talebinde bulunulmuştu. Ancak ilçe nüfusuna ve hastane kayıtlarına bağlı olarak yapılan araştırmalar neticesinde Kocaali’deki uzman hekim ihtiyacının üç ile sınırlandırılmasına karar verilmişti. Bu kapsamda Kocaali Devlet Hastanesi, 1. Dönem atamalarında 1 Aile Hekimi, 1 Çocuk Hastalıkları ve 1 İç Hastalıkları kadrosu ile yer aldı. Ancak hiçbir doktor tercih etmediği için Kocaali’nin uzman hekim beklentisi, yaklaşık iki ay sonra yapılacak olan 2012 yılı 2. Dönem atama sonuçlarına kaldı. 

Çarşamba, 16 Mayıs 2012 21:28 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Uzman hekim işinde şok yaşadık.