Sosyal sorumluluk böyle olur.

  • PDF

Sosyal sorumluluk böyle olur.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında çalışma başlatan Kocaali Karşı Mahalle İlköğretim Okulu yönetimi ve Sınıf Öğretmeni Sinem Eren Bülbül, öğretmenliğin ders anlatmaktan ibaret olmadığını en güzel örneği ile gösterdi.

Panço Giyim el uzattı

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında okuldaki maddi durumu iyi olmayan öğrencilere giyecek temini için çalışma başlatan Kocaali Karşı Mahalle İlköğretim Okulu yönetimi ve Sınıf Öğretmeni Sinem Eren Bülbül öğretmenlik mesleğinin her anlamda kutsal bir meslek olduğunu bir kez daha gösterdi. Okul yönetimi öncülüğünde yaklaşık iki ay süren proje kapsamında, çok sayıda firma ve özel sektörde faaliyet gösteren kuruluşa mail ve faks yolu ile ulaşarak okuldaki maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için yardım talebinde bulunan proje koordinatörü Sinem Bülbül’ün çalışmaları geçtiğimiz hafta içi sonuç verdi. Yüzlerce firma arasından, yapılan çağrıya olumlu cevap veren Panço Giyim Kocaali Karşı Mahalle İlköğretim Okulu’ndaki maddi durumu iyi olmayan öğrencilere dağıtılmak üzere dört koli giyim malzemesi gönderdi. Proje kapsamında ulaşılan ve ismi şimdilik açıklamayan başka bir firma ise Kocaalili öğrencilere yardım için harekete geçti. Oldukça kaliteli olduğu gözlenen giyim eşyaları öğrencilere dağıtıldı. 

Bir firma daha var

Konu ile ilgili açıklama yapan Karşı Mahalle Okul Müdürü Fikret Bekar, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yapılan çalışmaya olan duyarlılıklarından dolayı Panço Giyim’e teşekkür etti. “Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yaptığı bu duyarlı ve anlamlı davranışından dolayı firma yetkililerimize öğrencilerimiz adına şükranlarımızı iletiyorum” diyen Bekar, “Öğretmenliğin sadece ders anlatmaktan ibaret olmadığını en güzel örneği ile gözler önüne seren Müdür Yardımcımız Ömer Bey ve Sınıf Öğretmenimiz Sinem Hanım’a da yaptıkları çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.  Proje kapsamında mail gönderilen diğer firmalardan da haber beklediklerini ifade eden Okul Müdürü Fikret Bekar, ismi şimdilik saklı tutulan bir firmadan daha olumlu cevap aldıklarını ifade etti.

Çarşamba, 16 Mayıs 2012 21:32 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Sosyal sorumluluk böyle olur.