Diyaliz hastalarına müjde.

  • PDF

Diyaliz hastalarına müjde.

Yeni hizmet binasının faaliyete geçmesinin ardından, birimlerin teknik açıdan güçlendirilmesi adına çalışmalarını hızlandıran Kocaali Devlet Hastanesi yönetiminden, diyaliz ünitesinin müjdesi geldi. İlk cihaz ihalesi Cuma günü.

İhale Cuma günü

Yeni hizmet binasının faaliyete geçmesinin ardından iç birimlerin yapılandırılması için çalışmalarını hızlandıran Kocaali Devlet Hastanesi yönetimi diyaliz ünitesi için çalışmalarını son aşamaya getirdi. Yaklaşık 3 aydır süre gelen çalışmalar neticesinde ünitenin faaliyete geçebilmesi için yasal izinlerini alan ve ruhsat işlemlerini tamamlayan hastane yönetimi ilk cihazına sahip olmak için sürecin sonuna geldi. Konu ile ilgili olarak Hastane Müdürü Yahya Oruç tarafından gazetemize yapılan açıklamada, Kocaali Devlet Hastanesi’ne Özel İdare imkanları ile alınacak olan bir adet 6 cihaz kapasiteli su artıma ünitesi ve bir adet diyaliz cihazı için ihalenin Cuma günü gerçekleşeceği ifade edildi.   

Diyaliz ünitesi Doktor Lidya’nın

Yahya Oruç ayrıca diyaliz ünitesine cihaz takviyesi için Sağlık Bakanlığı’na yapılan müracaatın olumlu sonuçlandığını ve bakanlıktan 4 adet diyaliz cihaz temini için çalışmanın devam ettiğini söyledi. Açıklamasında diyaliz ünitesinde görev alacak olan sorumlu personel için eğitim çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Oruç, Kocaali Devlet Hastanesi’nde görevli Pratisyen Hekim Lidya Kara’nın üç aylık diyaliz eğitimi için Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, bir hemşirenin de aynı eğitimi almak üzere İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildiğini ifade etti. Yahya Oruç çalışmaların, Kocaali Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi’ni yaz sonu faaliyete geçirilebilecek şekilde sürdürüldüğünü söyledi. 

Çarşamba, 16 Mayıs 2012 21:38 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Diyaliz hastalarına müjde.