Okullar Yeşilleniyor.

  • PDF

Okullar Yeşilleniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği tarafından protokolü imzalanan Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında okul bahçelerinde yürütülen ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında Karşı Mahalle İlköğretim Okulu’nda 50 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Okul müdürü ve öğrenciler okul bahçesine kamelya yapılmasını istedi.


“Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaali Orman İşletme Şefliği arasında imzalanan protokol gereği Karşı Mahalle İlköğretim Okulu’na gönderilen 50 fidan öğrenciler tarafından okul bahçesine dikildi. Okul Müdürü Fikret Bekar’ın gözetiminde fidan dikme çalışmalarına katılan öğrencilerin oldukça istekli olduğu gözlendi. Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Fikret Bekar, “Öncelikle Kocaali Orman İşletme Şefliği’ne okulumuz ve mahallemiz adına teşekkür etmek istiyorum. Okulumuza gönderilen 50 adet fidanı öğrencilerimizle diktik. Dikim çalışmasına belediyeden talep ettiğimiz çevre düzenlemesinin ardından devam edeceğiz. Bakanlığımızın başlattığı Okullar Hayat Olsun projesi, gerçekten çok anlamlı ve yerinde oldu. Bu proje sayesinde okul olarak yapmayı düşündüğümüz çalışmalara, gerek belediyeler gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşları daha iyi destek verecektir. Bu anlamda ilk adımı atan Orman İşletme Şefliği’nden ve belediyemizden bir adım daha atmalarını bekliyoruz. Bu kapsamda okulumuz bahçesine kamelya yapılmasını talep ediyoruz. Orman İşletme Şefi Mustafa Çankaya ve Belediye Başkanı Ahmet Acar’nın bizleri kırmayacağına ve talebimizi karşılayacağına eminim.” dedi. Okul Müdürü ayrıca fidan dikme çalışmalarına katılan öğrencilere de teşekkür etti.

Cumartesi, 26 Mayıs 2012 16:44 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Okullar Yeşilleniyor.