Bir Kişi Alınacak 500 Kişi Başvurdu.

  • PDF

Bir Kişi Alınacak 500 Kişi Başvurdu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılacak olan sözleşmeli personel alımı ilçe genelinde ilgi odağı oldu. Kocaali Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına sözleşmeli alınacak bir Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için dört günde 500 kişi başvurdu.

633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, Teşkilat ve Görevler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Kurulu’nun 16.02.2012 tarih ve 2012/1 sayılı Fon Kurulu Kararı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na personel alacağı bilgisi ilçe genelinde büyük yankı buldu. Kocaali Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na alınacak olan sözleşmeli personel ilanı ise geçtiğimiz hafta Perşembe gününden itibaren Kocaali Kaymakamlığı resmi internet sitesi www.kocaali.gov.tr’den yayınlanmaya başladı. Kocaali Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na sözleşmeli alınacak olan bir adet Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için yüzlerce kişi başvurdu. 
 
İlanın yayınlanmaya başlamasının ardından geçen sadece dört günlük süreçte internet üzerinden online başvuru yapanların sayısı 500’e ulaştı. İlanda belirtilen internet adresleri üzerinden yapılan online başvurular 24 Mayıs tarihi mesai bitiminde sona erecek. Başvuru süresinin sonunda başvuru yapan adaylar arasından alınacak personel sayısının üç katı kadar aday mülakat için davet edilecek. 
 
Kocaali için bu sayı 3 aday olacak. Yeterli görülen üç aday 29 Mayıs Salı günü Saat 14.00’da Vakıf Başkanı ve Mütevelli Heyeti’nde oluşan mülakat komisyonu karşısına çıkacak. KPSS3 puan türünde en yüksek puanı alan aday öncelikli olmak üzere heyet tarafından uygun görülen aday, Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olma şansı yakalayacak. Başvuru süresinin bitimine kadar, yapılacak müracaat sayısının bin kişiye ulaşması kaçınılmaz görünüyor. 

Pazartesi, 04 Haziran 2012 17:47 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Bir Kişi Alınacak 500 Kişi Başvurdu.