Caferiye Mercek Altında.

  • PDF

Caferiye Mercek Altında.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Büyük Melen Barajı inşası ile oluşacak iskan sorununun, Ceferiye’de bulunan yapay gençleştirme sahası ile çözülmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda bir dizi ziyarette bulundu.

 
İlçe açısından önemli
Yaklaşık iki ay önce Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nı ziyaret ederek, Ortaköy’de yürütülen baraj inşası neticesinde oluşacak iskan sorununun, Kocaali çevresinde çözümü için destek isteyen Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak ve Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın, 2B yasasının tamamlanmasının ardından konuyu tekrar gündeme getirmek üzere bakanlık nezdinde ziyaret programı gerçekleştirdi. Kocaali heyeti, baraj nedeni ile ortadan kalkacak olan köylerin, Caferiye Köyü sınırları içerisinde yer alan, Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yaklaşık bin dönümlük bir alanı kapsayan yapay gençleştirme sahasında iskan edilmesi için girişimde bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça, Müsteşar Yardımcısı Mahir Küçük ve Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Murat Kalaylı’yı makamında ziyaret eden Kocaali heyeti, konunun ilçe açısından önemini yineledi.
 
İnceleme yapılacak
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, bakanlık tarafından görevlendirilen bir heyetin önümüzdeki günlerde Kocaali’ye gelerek arazide inceleme yapacağını söyledi. Başkan Acar “Baraj nedeni ile iskan sorunu yaşayacak olan hemşerilerimizin sorununu Kocaali çevresinde çözmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda Caferiye sınırları içerisinde kalan yapay gençleştirme sahasının yeterli bölümünü orman vasfından çıkararak iskan sorununu çözmeyi planlıyoruz. Bu konuda Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Murat Kalaylı başkanlığında bir heyet yakın zaman içerisinde ilçemize gelerek arazide inceleme yapacak ve bu alanın orman alanı dışına çıkarılması konusunu yerinde inceleyecek. Bahsi geçen bölgenin gençleştirme sahası olması, çevresinde yerleşim alanları ve orman vasfını kaybetmiş 2b arazilerinin olması ve mevcut alanın belediye mücavir alanına sınır olması bu konuda bizim elimiz güçlendiriyor. Bizler Milletvekili Hasan Ali Çelik’in de desteği ile konuyu yakından takip ediyor ve olumlu sonuçlanması için çalışıyoruz” dedi.
 

Pazartesi, 04 Haziran 2012 17:51 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Caferiye Mercek Altında.