15 işçi işe başladı.

  • PDF

15 işçi işe başladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Kocaali Belediyesi’ne 15 işçi alımı yapıldı.

 


4 ay çalışacaklar
Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İş-Kur İl Müdürlüğü ve Kocaali Belediyesi arasında imzalanan protokol gereği yaz aylarında çalıştırılmak üzere geçici işçi alımı yapıldı. Proje kapsamında işe başlayan ve 4 ay boyunca belediyede görev alacak olan işçiler geçtiğimiz hafta içi işe başladı. İşçiler özellikle yaz aylarında meydana gelebilecek yoğunluğun giderilmesi için, plaj mevkii başta olmak üzere ana güzergahlar ve parkların bakımı işlerinde çalışacak.

İş-Kur karşılayacak
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, "Her hangi bir sosyal güvencesi olmayan işsizlerin sağlık güvenceleri ve maaşları belirlenen süre boyunca İŞKUR tarafından sağlanıyor. 4 aylık geçici süre ile çalışmaya başlayan 15 işçinin aylık maaşları belediye bütçesine hiçbir yük getirmeden İŞKUR tarafından karşılanacak. Bu durum hem bizim için güzel bir olay hem de çalışacak arkadaşlarımızın geçici de olsa iş sahibi olması açısından önem arz ediyor. Programın asıl amacı işsizliği önlemenin yanı sıra çevre temizliği çalışmaları ile yapılan tüm hizmetlerle ilçeyi daha tertipli ve düzenli hale sokmaktır. Özellikle yaz aylarında artan temizlik ve bakım ihtiyaçlarımızın giderilmesi için personel sayımızı artırmış olduk. İş-Kur il Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Pazartesi, 04 Haziran 2012 17:54 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler 15 işçi işe başladı.