Öğrenciler Çevreye Sahip Çıkıyor.

  • PDF

Öğrenciler Çevreye Sahip Çıkıyor.

Kocaali Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğrencilerin çevreye olan duyarlılıklarının artırılması amaçlı temizlik programı gerçekleştirildi. Proje kapsamında yaklaşık 200 öğrenci Kocaali sahilinde plaj temizliği yaptı.


Hem eğlendiler hem öğrendiler
Kocaali Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen temizlik kampanyası kapsamında Kocaali Beşevler İlköğretim Okulu, Hürriyet İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu ve Osman Salihoğlu İlköğretim Okulu’ndan yaklaşık 200 öğrenci Kocaali Plajı’nda çevre temizliği yaptı. Öğrencilerin çevre temizliğine olan duyarlılıklarının artırılmasını amaçlayan Sahilimizi Temiz Tutalım isimli proje kapsamında Kocaali Plajı’nda temizlik yapan öğrenciler bir taraftan öğretmenlerinden çevre temizliği ile ilgili bilgiler alırken diğer taraftan da merkez plajında bulunan çocuk parkında eğlenerek bol bol stres attı. Proje kapsamında öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Ayrıca öğrencilerin Belediye Başkanı Ahmet Acar’a olan ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

Toplumsal birliktelik
Konuşmasında, düzenlenen temizlik kampanyalarının önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Ahmet Acar, gelecek kuşaklara daha temiz bir çevre bırakmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Doğaya gelişi güzel atılan bir pet şişenin bir asırda yok olduğunu ifade eden Başkan Acar, çevrenin ve doğal kaynakların korunumu için toplumsal birliktelik gerektiğini işaret ederek, ekosistem zincirinde bozulan bir halkanın telafisinin mümkün olmadığını kaydetti. Acar, "Bölgemizin doğal zenginliklerinin korunması ve kollanması konusunda çok hassasız. Öğrencilerimiz doğa sevgisi ve saygısı bana umut verdi. Yeni neslin çevre duyarlı olması ve doğaya sahip çıkması beni duygulandırdı. Çevreye sahip çıkma adına gelecek nesillerden ümit varız” şeklinde konuştu.

Pazartesi, 04 Haziran 2012 18:11 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Öğrenciler Çevreye Sahip Çıkıyor.