İmar Çalışmaları Hızlandı.

  • PDF

İmar Çalışmaları Hızlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı şehir plancılarından Gürdal Bozkurt ve Ayça Köroğlu, Karadeniz Sahil Yolu’nun kuzey kısmında kalan turizm bölgesi için hazırlanan imar planları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kocaali’ye geldi.


İnceleme yapıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Yatırım Geliştirme ve Planlama Daire Başkanlığı şehir plancıları Gürdal Bozkurt ve Ayça Köroğlu, Karadeniz Sahil Yolu’nun kuzey kesiminde kalan turizm bölgesine ilişkin imar planı çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kocaali’ye geldi. Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Ekşi ve Kocaali Belediyesi Harita Mühendisi Engin Sofu eşliğinde ilçede incelemelerde bulunan heyet, Kocaali Belediyesi tarafından turizm bölgesi için hazırlatılan 1/5 Bin’lik Nazım İmar Planı ve 1/Bin’lik Uygulamalı İmar Planı ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde değerlendirdi. Yapılan görüşmeler neticesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulmak üzere konusunda uzman şehir plancıları tarafından hazırlanan 1/5 Bin’lik Nazım İmar Planı ve 1/Bin’lik Uygulamalı İmar Planı’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan daha önce onay alan 1/25 Bin’lik imar planı üzerine uygulanması için çalışmaların hızlandırılması kararı alındı.


Rötuş yapıyoruz
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Ekşi Kocaali sahil kesimi için yapılan imar planı çalışmalarının hızlandırıldığını ve imar sorununun çözümü için yapılan çalışmaların sonlanma aşamasına geldiğini söyledi. Yakup Ekşi “İlçemiz sahil kesimi için yürütülen imar çalışmalarında oldukça mesafe kat ettik ve çalışmalarımıza, ilçemize gelen şehir plancılarının da desteği ile hız kazandırdık. Bu gün sahil kesimi için hazırladığımız 1/5Bin’lik Nazım İmar Planı ve 1/Bin’lik Uygulamalı İmar planları üzerindeki çalışmalarımızı, daha önce Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan onay alan 1/25Bin’lik imar planında uygulanabilecek hale getirmek üzere düzenliyoruz. Bu kapsamda daha önce düzenlenen ve bakanlıktan onay alan imar planlarımızdan ve planları hazırlayan şehir plancılarımızdan da destek alıyoruz. Çalışmalarımız neticelendikçe daha detaylı açıklamalar yapabileceğiz” dedi.

Pazartesi, 04 Haziran 2012 18:21 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler İmar Çalışmaları Hızlandı.