İkinci Tören Chp’den.

  • PDF

İkinci Tören Chp’den..

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resmi kutlama programının ardından, ikinci tören Cumhuriyet Halk Partisi Kocaali İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi.


Tören gerçekleştirildi
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen çelenk sunma ve kutlama programının sona ermesinin ardından ikinci tören Cumhuriyet Halk Partisi Kocaali İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. Cengiz Murat Altuntaş başkanlığında ilçe teşkilat binasında bir araya gelen üst kurul yönetimi ve yaklaşık 30 kişilik CHP grubu, Kocaali Kaymakamlığı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programı gerçekleştirdi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günü anlam ve önemini belirten konuşma CHP Kocaali İlçe Başkanı Cengiz Murat Altuntaş tarafından yapıldı. Altuntaş konuşmasında emperyalist güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Mücadele devam edecek
Partisinin ilçe başkanlığınca düzenlenen çelenk sunma töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Cengiz Murat Altuntaş, “19 Mayıs 1919’da Samsun’a görevli bir Osmanlı subayı olarak giden Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’un da İngiliz işgali altındaki fotoğrafını çektikten sonra artık bu işin böyle olmayacağının kararına varıp, üniformalarını Samsun’da bırakıp halkının arasına girerek, Osmanlının küllerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş mücadelesi için Kurtuluş Savaşı’nı başladığı gündür bu gün. Emperyalist güçler başta Osmanlı’nın dinini, toprağını, bayrağını işgal edip, ülkenin her bir tarafını bölüp, kendi himayeleri altına geçirmek için bastırmışlardı. Mustafa kemal Atatürk, tüm emperyalist güçlere karşı, silah arkadaşları ve bütünleştiği halkı ile birlikte, Osmanlı’nın küllerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunu kurtuluşunu gerçekleştirmiştir. O gün kurulan cumhuriyetin ardından bizler, kuruldu diye oturduk ama o emperyalist güçler kurulduğu günden bu güne kadar yerli işbirlikçileri ile birlikte, o cumhuriyeti yıkmak için çalışmaya devam ettiler ve ediyorlar. Bizlerin bundan sonra sürekli ayakta ve uyanık olmamız gerekiyor. İşte bu gün burada ve sizlerin katılımıyla, biz ayaktayız, uyanığız, Allah göstermesin bir daha ülkemiz öyle bir durumla karşılaştığında Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yetişen bizler, o emperyalist güçlere karşı çok Mustafa Kemal’ler yetiştirecek ve mücadelemizi sürdüreceğiz demeye geldik. Yerli işbirlikçilerinin de hesabı sandıkta mutlaka sorulacaktır” dedi.

Pazartesi, 04 Haziran 2012 18:25 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler İkinci Tören Chp’den.