Kocaali’de 19 Mayıs.

  • PDF

Kocaali’de 19 Mayıs.

Kocaali’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen kutlama programı, Kocaali Kaymakamlığı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Zafer Meydanı’nda devam etti.

 


Tören on dakika sürdü
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kocaali Kaymakamlığı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Ak Parti İlçe Başkanı Basri Burak, CHP İlçe Başkanı Cengiz Murat Altuntaş, İl Genel Meclis Üyeleri Şaban Kanbur, Halit Depe, oda başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 150 kişinin katıldığı törende Atatürk Anıtı’na sadece Kocaali Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün çelengi sunuldu. Yaklaşık on dakika süren çelenk töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sona erdi.

Gençlik yürüyüşü
Kutlama programının ikinci bölümünde ise Kocaali Kaymakamlığı önünde başlayan ve Zafer Meydanı’nda sona eren gençlik yürüyüşü yer aldı. Çelenk töreninin ardından başlayan gençlik yürüyüşüne Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, İlçe Jandarma Komutanı Alparslan Avşar, Kocaali Belediye Başkanın Ahmet Acar da eşlik etti. Kocaali Kaymakamlığı önünde başlayan yürüyüş, Zafer Meydanı’nda sona erdi.

Zafer Meydanı’nda
Zafer Meydanı’ndaki kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Coşkun’un günü anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Kocaali Anadolu Lisesi Öğrencisi Talha Öztürk’ün gençlik adına konuşması, Abidin Serhoş Çok Programlı Lisesi öğrencisi Dağhan Garip’in Atatürk’ün Genliğe Hitabesi’ni okuması, Anadolu Lisesi öğrencisi Ümmügülsüm Tekin idaresinde Türk Gençliği Andı’nın okunması ve Müzik Öğretmeni Ahmet Gümülcineli yönetiminde Gençlik Marşı’nın okunması ile devam eden kutlama programı çeşitli gösterilerle devam etti.

Gösteriler ilgi gördü
Antrenör Aziz Erdoğan yönetiminde Kocaali Güreş Kulübü ve Türkiye Şampiyonu Yavuz Selim Din yönetiminde Kocaali Taekwondo Spor Kulübü’nün gösterileri katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Açmabaşı Köyü halk oyunları ekibinin gösterisi ve Kocaali Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Futbol Akademi kurslarında eğitim alan 13 yaş altı kursiyerlerin gösterileri ile devam eden program 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmaları ve gençlik koşusunda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. Programda son olarak Abidin Serhoş Çok Programlı Lisesi ve Kocaali Anadolu Lisesi futbol takımları Kocaali şehir Stadı’nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2-1 kazanan Kocaali Anadolu Lisesi şampiyonluk kupasını Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan'dan aldı. 

 

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaali’de 19 Mayıs.