Bu adam şimdi ne yapsın.

  • PDF

Bu adam şimdi ne yapsın.

Kocaali Defne Sitesi sakinlerinden Turgut Gönül, hatlarda meydana gelen arızadan dolayı yaklaşık 6 aydır evinde olmayan elektrik için SEDAŞ’a müracaat etti. Yetkililer arızanın kendilerinden kaynaklanmadığı için onaramayacaklarını söylerken Turgut Gönül ise yaşadıklarına isyan etti.

Gerekçe özel hat

Kocaali Defne Sitesi 589 Sokak sakinlerinden Turgut Gönül, evinde yaklaşık 6 aydır elektrik olmadığını ve arızanın giderilmesi için yaptığı başvurunun geri çevrildiğini söyledi. Gönül yaşadığı sıkıntıyı “Site içerisindeki elektrik hatları daha inşaat aşamasındayken yer altına alınmış. 2011 yılında yapılan su çalışması sırasında yer altı elektrik hatlarına zarar verildi ancak yüklenici firma bu arızayı kendi imkanları ile giderdi. İlerleyen zamanlarda arıza tekrar etmeye başladı. Giderilmesi için Sedaş’a müracaat ettik. Ancak site içerisindeki yer altı elektrik hattının özel olduğunu gerekçe göstererek onarım yapmadılar. Site sakinleri olarak kendi imkanlarımızla yaptırmak zorunda kaldık. Yüklü miktarda para harcadık” şeklinde özetledi.

Hizmeti kimden alayım

Evine gelen elektrik hattının yaklaşık 6 ay önce tekrar arızalandığını ve SEDAŞ’a tekrar müracaat ettiğini ancak yanıt alamadığını vurgulayan Defne Sitesi sakini Turgut Gönül “Evimde yaklaşık 6 aydır elektrik yok. Bunun en iyi ispatı elimde bulunan borçsuz elektrik faturaları. Arızanın giderilmesi için yine müracaat ettim. Ancak daha önce olduğu gibi arızayı kabul etmediler. Bunun olması için eve yeni hat çekilmesi gerekiyor. Hat çekin dedim, aynı gerekçe ile ilgilenmediler. Özel firmaya yaptırmamı söylediler. Eve en yakın direk 50 metre uzakta. Yıllardır vatandaş olarak SEDAŞ’a fatura ödüyorum. Tek bir lira bile borcum yok ve hiç olmadı da. Şimdi ben vatandaş olarak bu hizmeti para ödediğim kurumdan alamıyorsam, kimden alayım. Sadece bu değil. 589 Sokakta bir tane bile aydınlatma yok. 2010 yılı 3 Kasım tarihinde 773 nolu dilekçe ile aydınlatma istedim. Üzerinden iki yıl geçti hala yapmadılar” dedi.

Perşembe, 07 Haziran 2012 18:11 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Bu adam şimdi ne yapsın.