Tarih gezisine yağmur engel olamadı.

  • PDF

Tarih gezisine yağmur engel olamadı.

Ortaköy İlköğretim Okulu öğrencileri geçtiğimiz hafta içi Çanakkale’ye gitti. Okul müdürü Hilmi Çil ve okul yönetimi tarafından organize edilen Çanakkale gezisine katılan 20 öğrenci şehitlik ziyaretinde duygulu anlar yaşadı. Öğrencilerin tarih dolu gezisine şiddetli yağmur engel olamadı.

İlk durak Namazgah

Ortaköy İlköğretim Okulu Müdürü Hilmi Çil ve okul yönetimi tarafından düzenlenen Çanakkale gezisine 20 öğrenci katıldı. Geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirilen ve iki gün süren geziye katılan öğrenciler yağmur altında yapılan ziyaretlerde duygulu anlar yaşadı. Gelibolu’da yapılan sabah kahvaltısı ile başlayan Çanakkale gezisinde öğrencilerin ilk durağı Namazgah Tabyası oldu. Burada bastıran şiddetli yağmura aldırmadan geziye devam eden öğrenciler ataların savaştığı toprakları ve savaşta kullandığı silahları ilk kez görme fırsatı buldu.      

Tarih yolculuğu

Ortaköy’den Çanakkale’ye uzanan tarih yolculuğunda öğrenciler daha sonra Arıburnu, Conkbayırı, Anafartalar, 57. Alay Şehitliği ve Koca Seyit anıtını ziyaret etti. Eceabat Kaymakamlığı Gençlik Merkezi’nde yapılan bir gecelik konaklamanın ardından tarih gezisine devam eden Ortaköy İlköğretim Okulu Müdürü Hilmi Çil ve 20 öğrenci daha sonra Çimenlik Kalesi, Ertuğrul Tabyası, Aynalı Çarşı ve Truva Atı’nı ziyaret etti. Nusret Mayın Gemisi’ni ziyaret eden ve savaş döneminde yaşananların canlandırıldığı türlü etkinliklere katılan Ortaköy ekibi İznik ziyaretinin ardından ilçeye döndü.

Çarşamba, 18 Temmuz 2012 14:47 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Tarih gezisine yağmur engel olamadı.