Süper Kupa Çarşı’nın.

  • PDF

Süper Kupa Çarşı’nın.

Kocaali’de14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl beşincisi düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvası geçtiğimiz hafta sonu oynanan süper final müsabakası ile sona erdi. Çekişmeli geçen mücadelede Kocaali Belediyesi’ni 2-1’lik skorla mağlup eden Kocaali Çarşı turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuva üç ay sürdü

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kocaali’de düzenlenen ve Yiğitcan Spor Tesisleri’nde devam eden kurumlar arası futbol turnuvası geçtiğimiz Cuma günü oynanan süper kupa finali ile sona erdi. 13 takımın katılımıyla 2 ayrı grupta gerçekleşen ve yaklaşık 3 ay süren turnuvanın süper kupa finalinde A Grubu şampiyonu Kocaali Belediyesi ile B Grubu şampiyonu Kocaali Çarşı takımları karşı karşıya geldi. İlk yarısı golsüz tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısında üst üste iki gol bulan Kocaali Çarşı süper kupaya uzandı. Kocaali Belediyesi’nin son dakikalarda gelen tek golü ise maçı uzatmaya yetmedi.

75 gol yediler hiç kart görmediler

Karşılaşma sonrası düzenlenen kupa töreni ise renkli görüntülere sahne oldu. Kupa töreninde toplam on adet kupa verilirken Kocaali Hastane A Grubu ikinciliği, Kaymakamlık A Grubu üçüncülüğü, Kocaali Real B Grubu ikinciliği, Özen Gros takımları ise B Grubu üçüncülüğü kupalarının sahibi oldu. Turnuvada gol krallığı ödülü ise 59 gol atan Beyler Gökçe’nin müzesine gitti. A Grubu mücadelelerinde çıktığı 6 karşılaşmada kalesinde 75 gol gören ve turnuvayı hiç gol atamadan tamamlayan Din Görevlileri ve B Grubu takımlarından Kocaali Adliye turnuvanın en centilmen takımları oldu. Din Görevlileri’nin dikkat çekici bir özelliği ise hiç gol atamadıkları turnuvada her müsabakaya çıkmaları ve turnuva süresince hiç kart görmemeleri oldu. Play off karşılaşmaları sonunda Kocaali’nin süper kupasına uzanan Kocaali Çarşı takımı ise şampiyonluk kupasını Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan’dan aldı.

Şampiyondan teşekkür

Yaklaşık 3 ay süren turnuvada namağlup şampiyon olan Kocaali Çarşı takımı ise ilçe dışında yapılacak olan turnuvalar için rakiplerine gözdağı verdi. Geçtiğimiz yıl Nike Halısaha Ligi’nde mücadele eden ve bölge karşılaşmalarında Sakarya’yı temsil eden Kocaali Çarşı takımının kaptanı Barış Turgut karşılaşma sonu açıklama yaparak turnuva süresince verdikleri maddi manevi desteklerden dolayı Duman Emlak sahibi Murat Duman ve Yılmaz Eczanesi sahibi Mustafa Alemdara teşekkür etti. Genç Kaptan Turgut “Geçtiğimiz yıl Nike Halısaha Ligi’nde Sakarya’yı temsil etme başarısına ulaşmıştık. Ekibimizi daha da güçlendirdik ve turnuvada namağlup şampiyonluğa ulaştık. Yaklaşık üç ay süren bu zorlu maratondan değerli büyüklerimizin maddi manevi destekleri oldu. Spora ve takımımıza olan sonsuz desteğinden dolayı Duman Emlak sahibi Murat Duman ağabeyimize ve bizlere desteğinin yanı sıra bizimle birlikte forma terleten Mustafa Alemdar ağabeyimize takım arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu başarıyı ilçe dışındaki turnuvalarda da devam ettirmek ve ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz” dedi. 

Salı, 12 Haziran 2012 23:11 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Süper Kupa Çarşı’nın.