Ahmet ÇPL’yi kürsüye taşıdı.

  • PDF

Ahmet ÇPL’yi kürsüye taşıdı.

Milli Eğitim Bakanlıgın’ın faaliyet programında yer alan Okullar Taekwondo Türkiye Şampiyonası geçtiğimiz hafta içi Hatay’da gerçekleştirildi. Şampiyonaya Kocaali Abidin Serhoş Çok Programlı Lisesi adına katılan Ahmet Din ilçeye Türkiye üçüncüsü olarak döndü.

420 sporcu

Milli Eğitim Bakanalığı’nın faaliyet programı arasında yer alan Okullar Taekwondo Şampiyonası geçtiğimiz hafta içi Hatay’da gerçekleştirildi. 42 ilden 163 bayan 257 erkek olmak üzere toplam 420 sporcunun katıldığı şampiyonaya Kocaali Abidin Serhoş Çok Programlı Lisesi adına katılan Kocaali Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Ahmet Din okuluna Türkiye üçüncülüğü kazandırdı. 63 kiloda müsabakalarında tetamiye çıkan ve zorlu müsabakaların ardından adını yarı finale yazdıran Din, yarı final müsabakasında son anlarda rakibine yenilerek finalde mücadele etme hakkını kaybetti.

İnancımız tam

İlçe dönüşünün ardından şampiyona ile ilgili açıklamalarda bulunan Antrenör Murat Şahan “Ahmet turnuvada rakiplerinin hepsini ezerek ve çok farklı galibiyetler alarak dereceye girdi. Yarı final maçında 1-0 önde iken son saniyede yanlış karar yüzünde maçı verdik. Ancak yolumuz açık, tempomuzu artırarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Kocaali Abidin Serhoş Lisesi’nin önceki yıllarda Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye ikinciliğini kazandığını vurgulayan Okul Müdürü Ersin Yılmaz, taekwondo dalında iyi sporculara sahip olduklarını belirterek başarısından dolayı Ahmet Din’i tebrik etti. Kocaali Taekwondo Spor Kulübü Başkanı Kemal Din “Bu derece Ahmet’e moral oldu ve daha iyi dereceler kazanacağına inancımız tüm kulüp yöneticileri olarak tam” dedi.

Salı, 12 Haziran 2012 23:19 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Ahmet ÇPL’yi kürsüye taşıdı.