Birde uzman gelse.

  • PDF

Birde uzman gelse.

Kocaali Devlet Hastanesi diş polikliniğinde yaşanan yoğunluğu önlemek için harekete geçen hastane yönetimi diş ünitesini ikiye yükseltti. Yönetim ayrıca 28 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan dönem kurası için uzman hekim ve personel talebini dokuza yükseltti.

İkinci ünite geldi

Özellikle yaz aylarında yaşanan yoğunluğa cevap verebilmek için harekete geçen Kocaali Devlet Hastanesi yönetimi, Diş Polikliniği’ndeki ünite sayısını ikiye yükseltti. Yaklaşık 20 gün önce başlayan çalışma neticesinde temin edilen diş ünitesi geçtiğimiz hafta içi hizmet vermeye başladı. Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Devlet Hastanesi Müdürü Yahya Oruç, bir önceki dönem uzman hekim atamalarında neticelenmeyen uzman hekim başvurusunun yinelendiğini ve 28 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan dönem atamaları ile sorunun çözülmek istendiğini söyledi. Yahya Oruç ayrıca dönem kurası için üç uzman hekimin yanı sıra altı yardımcı sağlık personeli için de talepte bulunduklarını ifade etti.

Talebimizi yineledik

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kocaali Devlet Hastanesi Müdürü Yahya Oruç “Bilindiği gibi yeni hizmet binamızın hizmete girmesi ile teknik ekipman sayımızı ve personel sayımızı artırarak hizmet vermeye başladık. Aynı zamanda uzman hekim ihtiyacımızın giderilmesi için de talepte bulunduk. Ancak bir önceki dönem kurasında hastanemizi tercih eden doktor olmadığı için talebimize cevap alamadık. Önümüzde 28 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan dönem atamaları var. Kocaali Devlet Hastanesi olarak bir iç hastalıkları uzmanı, bir çocuk hastalıkları uzmanı, bir ağız ve diş sağlığı uzmanı ve altı kişilik yardımcı sağlık personeli talebinde bulunduk. Yapılacak olan atamalar dönem ataması olması sebebiyle kura neticesinde bu eksiklerimizin tamamlanacağını düşünüyoruz” dedi. 

Salı, 12 Haziran 2012 23:21 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Birde uzman gelse.