Hem eğlendiler hem öğrendiler.

  • PDF

Hem eğlendiler hem öğrendiler.

Kocaali Beşevler İlköğretim Okulu yönetimi ve Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen gezi programı ile öğretmenler ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir grup İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret etme fırsatı buldu.

Geçtiğimiz hafta içi düzenlenen İstanbul gezi programına Okul Aile Birliği Başkanı Süleyman Memiçoğlu, Müdür Yardımcısı Hasan Depe, sınıf öğretmenlerinden Rabia Örs, Tuğba Örs, Cengiz Yılmaz ve Safiye Yurttaş gözetiminde 43 kişilik öğrenci grubu katıldı. İstanbul’un gözde mekanlarından olan ve Küçük Türkiye ismiyle bilinen Minyatürk ilke başlayan gezi programı Panorama 1453, Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve Gülhane Parkı ile devam etti. yönetimin öğrencilere sürprizi bununla sınırlı kalmadı. Dönüş yolunda Kocaeli’nin Derince ilçesinde bulunan Harikalar Diyarı’nı da görme fırsatı bulan Kocaalili öğrenciler, gün boyu süren etkinlik kapsamında hem Türk ve Osmanlı tarihinin simgesi haline gelen değerli eserleri yerinde görme fırsatı buldu hem de doyasıya eğlendi. Ziyaret programı ile ilgili açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Süleyman Memiçoğlu, düzenlenen etkinliğin öğrenciler açısından oldukça önemli olduğunu ifade etti. “Öğrencilerimiz şimdiye dek belkide sadece tarih kitaplarında okudukları kültürel zenginliğimizi yerinde görme fırsatı buldu” diyen Memiçoğlu, gerçekleşen bir günlük İstanbul tarih gezisinde ziyaret edilen mekanlara ücretsiz girdiklerini belirtti. Başkan Memiçoğlu, desteklerinden dolayı Sakarya İl Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz’a ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Şevket Demirkaya’ya teşekkür etti.

Salı, 12 Haziran 2012 23:28 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Hem eğlendiler hem öğrendiler.