Kaldırım sırası Kocaali merkezinde.

  • PDF

Kaldırım sırası Kocaali merkezinde.

Yaklaşık 2 ay önce Kocaali Belediyesi’nin girişimleri ile Cumhuriyet Caddesi’nin bir bölümündeki enerji hatlarını yer altına alan SEDAŞ çalışmalarını tamamladı. Ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde kaldırım çalışmalarına hız kazandıran Kocaali Belediyesi, çarşı içerisinde yapılacak olan yol genişletme ve kaldırım çalışmasının da ihalesini yaptı.

Hürriyet yeni yüzüne kavuştu

Kocaali Belediyesi tarafından yaklaşık iki ay önce başlatılan çalışma neticesinde Cumhuriyet Caddesi üzerindeki enerji nakil hatlarını yer altında alan SEDAŞ, cadde üzerinde yürütülen yenileme ve aydınlatma çalışmalarını geçtiğimiz hafta içi tamamladı. Ardından bölgedeki kaldırım ve kavşak düzenleme çalışmasına hız kazandıran Kocaali Belediyesi ise Kocaali merkezde kaldırım çalışması yapmak için çalışmalara başladı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde yapılan kaldırım çalışması ile bölgeye yaklaşık 400 metrekare dekoratif kaldırım kazandırıldı. Aynı zamanda Kocaali Belediyesi bölgede yapılan kavşak düzenleme çalışması tamamlanma aşamasında getirildi.

Merkez çalışması yolda

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu ve sıradaki çalışmanın Kocaali Merkezi’nde olacağını söyledi. Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Dörtyol Mevkii, Mevlana Caddesi, Yeni Mahalle Şehit Nuri Tan Caddesi, Osman Salihoğlu İlköğretim Okulu çevresi, Sağlık Ocağı çevresi ve Yeni Mahalle’de bulunan bazı sokakların aynı proje kapsamında ihale edildiğini vurgulayan Başkan Acar, çalışmaların yakın zaman içerisinde başlayacağını ifade etti. Belediye fen işlerinden alınan bilgiye göre ilçe merkezini de kapsayan kaldırım çalışması yaklaşık 80 Bin TL keşif bedeli ile ihale edildi. Proje kapsamında Kocaali merkezi ve Yeni Mahalle’de yaklaşık 1400 metrekare dekoratif taş kaldırım, 950 metrekare beton yol ve yaklaşık 1500 metre bordür çalışması yapılacak.  

 

Salı, 12 Haziran 2012 23:33 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kaldırım sırası Kocaali merkezinde.