Caferiye işi ciddiye biniyor.

  • PDF

Caferiye işi ciddiye biniyor.

Orman ve Su işleri Bakanlığı Orman Genel Müdür Yardımcısı Recep Kaşan, Büyük Melen Barajı inşası nedeni ile Ortaköy Beldesi ve çevre köylerde oluşacak iskan sorununun Caferiye’deki gençleştirme sahası aracılığı ile çözüme kavuşması için başlatılan çalışma kapsamında Kocaali’ye geldi.

İncelemeler başladı

Büyük Melen Barajı inşası nedeni ile oluşacak iskan sorununun, Caferiye’deki yaklaşık 720 dönümlük gençleştirme sahası ile çözüme kavuşturulması için Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın tarafından başlatılan ve AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik tarafından desteklenen çalışma kapsamında Kocaali bir dizi ziyaret programı gerçekleşti. Kocaali heyetinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Orman genel Müdür Yardımcısı Recep Kaşan önderliğinde Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Murat Kalaylı, Sakarya orman Bölge Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet Kocaali’ye gelerek,  Ortaköy Beldesi ve Beyler Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın ve belediye meclis üyeleri eşliğinde havza bölgesini ziyaret eden heyet ardından Caferiye’de bulunan gençleştirme sahasında çeşitli incelemelerde bulundu.

Yeterlilik çalışması başladı

Orman Genel Müdür Yardımcısı Recep Kaşan’ın ziyaretinin ardından Sakarya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin bakanlık talimatı ile Kocaali’ye ikinci ziyaretini gerçekleştirdi. Kocaali Orman İşletme Şefliği’ni ziyaret eden Şahin, işletme şefi Mustafa Çankaya’nın makamında Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın ve belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi. Caferiye’deki gençleştirme sahasının, Ortaköy Beldesi, Karalar Köyü, Köyyeri Köyü ve Beyler Köyü’nde bulunan ve istimlaklardan etkilenen nüfusa yeterliliğinin tespiti için çalışma başlatan Şahin, buralarda bulunan nüfus, hane ve yapılaşmanın net olarak belirlenmesi gerektiğini söyledi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, sürecin zorlu aşamalardan geçtiğini ancak konunun ciddiyetle takip edildiğini belirtti. Başkan Acar “720 dönümlük gençleştirme sahasına yönelik yürütülen çalışmanın sadece havza içerisinde kalan Ortaköy, Karalar, Beyler ve Köyyeri ile sınırlı kalmaması gerekiyor. Dolayısı ile istimlak olmayan ancak, yapılaşma yasağı bölgesinde kalacak olan vatandaşlarımızın da yeterlilik çalışması kapsamında değerlendirilmesi talebinde bulunduk” dedi. 

Perşembe, 28 Haziran 2012 12:41 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Caferiye işi ciddiye biniyor.