Defileye yoğun ilgi.

  • PDF

Defileye yoğun ilgi.

Kocaali Halk Eğitim Merkezince 2011-2012 eğitim öğretim yılı içerisinde açılan giyim kurslarında kursiyerler tarafından hazırlanan giyim ürünleri geçtiğimiz hafta içi düzenlenen defile ile görücüye çıktı.

Yaklaşık bin ürün

Kocaali Halk Eğitim Merkezi tarafından 2011-2012 eğitim öğretim yılı içerisinde açılan toplam dokuz giyim kursunda kursiyerler tarafından hazırlanan giyim ürünleri Bahçem Düğün Salonu’nda düzenlenen defile ile Kocaalili bayanların beğenisine sunuldu. Yıl boyunca kurslarda eğitim alan yaklaşık 120 kursiyer tarafından hazırlanan bine yakın giyim eşyasının sergilendiği defile yaklaşık üç sat sürdü. Kocaalili bayanların yoğun ilgi gösterdiği yılsonu defilesinde çocuklar için hazırlanan giyim eşyalarını sergileyen minik öğrenciler ise katılımcılardan tam not aldı.

Aile ekonomisine katkı

Defilede açılış konuşmasını Usta öğretici Fatma Şahin yaptı. Yıl içerisinde açılan toplam dokuz giyim kursu ile ilgili bilgiler veren Şahin, kurslarda alınan eğitimin önemine de değindi. Kurslara katılan bayanların bilgi ve becerilerini geliştirdiğini ifade eden Usta Öğretici Fatma Şahin, edinilen bilgiler sayesinde bayanların aile ekonomisine önemli katkı sağladıklarını söyledi. Şahin ayrıca kurslara olan katılımın giderek yükseldiğini ve bu yıl 120 olan kursiyer sayısının 2012-2013 eğitim öğretim yılında 200 kursiyere yükselebileceğini belirtti. 

Perşembe, 28 Haziran 2012 12:52 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Defileye yoğun ilgi.