Jandarmadan balıkçılık uyarısı.

  • PDF

Jandarmadan balıkçılık uyarısı.

2/2 Numaraları Sportif Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen tebliğe göre 15 Mayıs 2012 tarihinde başlayan iç sularda avlanma yasağı aralarında Sakarya’nın da bulunduğu 34 ilde geçtiğimiz hafta itibari ile sona erdi. Yasağın sona ermesi ile birlikte Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı avlanma yasağının süresiz uygulandığı Büyük Melen Barajı Havzasındaki denetimlerini sıklaştırdı. 

Barajda denetimler sıklaştı

Sportif Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen tebliğe göre 15 Mayıs tarihinde başlayan ve av yasağının mecburi uygulanmadığı alanlar için geçerli olan iç sularda avlanma yasağı 15 Haziran tarihi itibari ile aralarında Sakarya’nın da bulunduğu 34 ilde sona erdi. Yasağın sona ermesi ile birlikte Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, av yasağının süresiz uygulandığı Büyük Melen Barajı’na ait su havzası ve çevresindeki denetimlerine ağırlık verdi. 24 saat esasına göre bölgeye rutin devriyeler düzenleyen jandarma ekipleri, yasağın devam ettiği baraj havzasında avlanan, balık avı meraklılarını havza dışında avlanmaları konusunda uyardı. Özellikle hafta sonu tatilini sportif balıkçılık ile değerlendirmek isteyen yerli yabancı çok sayıda av meraklısı, avlanmak için havza dışındaki bölgeleri seçmeleri konusunda bilgilendirildi. Denetimler sırasında her hangi bir cezai işlem uygulanmadı.

Jandarmadan açıklama

Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan vatandaşların sportif amaçlı su ürünleri avcılını düzenleyen tebliğe ve tebliğ gereğince uygulamaya geçen standartlara göre avlanmaları konusunda açıklama geldi. Açıklamada, İstanbul’un bir bölümünün içme suyu ihtiyacını karşılayan Büyük Melen Barajı’na su tutma havzasındaki her türlü balık avcılığının Su Havzaları Koruma Yönetmeliği gereğince yasak olduğu ve vatandaşların sportif avcılık için havza sınırları dışında kalan alanları tercih etmeleri gerektiği vurgulandı. Havza dışında kalan ve avlanmanın serbest olduğu bölgelerde ise sportif avcılık esaslarının 2/2 Numaraları Sportif Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ile düzenlendiği ifade edilen açıklamada, ilçedeki su ürünleri avcılığına yönelik denetimlerin sıklaşacağı, yeterliliği bulunmayan ve ilgili tebliğe göre uygunsuz avcılık yapan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı bilgilerine yer verildi.

Perşembe, 19 Temmuz 2012 15:41 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Jandarmadan balıkçılık uyarısı.