Culturel Coktail’in finali Romanya’da oldu.

  • PDF

Culturel Coktail’in finali Romanya’da oldu

Kocaali Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulunun Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına 2010 yılında yaptığı, Comenius Okul Ortaklıkları Projesi Romanya’da yapılan final toplantısı ile sona erdi.

Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Belgin Kocabıyıkoğlu ve Cemile Kahvecioğlu’nun koordinatörlüğünde ve Almanya, Letonya, Bulgaristan, Polonya ve Romanya’dan birer okul Portekiz’den ise iki okulun ortaklığı ile yaklaşık iki yıl süren Cultural Cocktail projesi, Romanya’da yapılan final toplantısı ile sona erdi. Proje kapsamında Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu öğretmenleri ve 11 öğrencisi bu iki yıl içinde 6 yurtdışı ziyareti yaparak farklı kültürleri tanıma ve Türk Kültürü’nü tanıtma fırsatı buldu. Proje sahibi olması dolayısı ile ilk toplantı 18-22 Ekim 2010 tarihlerinde Kocaali’de gerçekleşti. Ardından Anadolu Kalkınma Vakfı İlköğretim Okulu’ndan öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekipler sırasıyla Letonya, Polonya, Almanya, Portekiz ve son olarak da Bulgaristan’a ziyaretlerde bulundular. Öğretmen ve öğrenciler bu toplantılarda yöresel halk oyunları, müzikal enstrümanları, şarkılar, çocuk oyunları, mizahi karakterler ve Türk kültürü ile ilgili sunumlar ve gösteriler düzenleyerek Türk kültürünü tanıttılar. Geçtiğimiz hafta içi Romanya’da gerçekleştirilen final toplantısı proje ortağı okulların rapor çalışması ile sona erdi. 

Perşembe, 19 Temmuz 2012 15:47 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Culturel Coktail’in finali Romanya’da oldu.