Alandere’de Kur’an ziyafeti.

  • PDF

Alandere’de Kur’an ziyafeti.

Kocaali Alandere Mahallesi Muhtarlığı ve Alandere Camii Derneği tarafından Mevlid-i Şerif ve Hatim programı düzenlendi. Mahalle meydanında yaklaşık üç saat süren Kur’an ziyafetine yaklaşık 1200 kişi katıldı.

Kocaali Alandere Mahalle Muhtarlığı ve Alandere Camii Derneği öncülüğünde düzenlenen Mevlid-i Şerif ve Hatim programı yaklaşık 1200 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık üç saat süren programda Kocaali imamlarının sesi ile Kur’an-ı Kerim ve mevlid ziyafetini yaşayan mahalle sakinleri ebediyete intikal eden yakınlarını dualarla andı. Alandere Camii Derneği Başkanı Vahdettin Kara ve Alandere Mahalle Muhtarı Ruhi Deligöz program sonrası yaptıkları ortak açıklamada düzenlenen organizasyonun sadece muhtarlığa ve derneğe ait olmadığını, programın tüm mahalle sakinlerinin desteği ile gerçekleştiğini söyledi. Bu mevlid organizasyonunu geleneksel hale getirmeyi planladıklarını vurgulayan dernek başkanı Vahdettin Kara her yıl Haziran ayının ikinci Cuma gününü bu organizasyona ayırdıklarını söyledi. Desteklerinden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür eden Mahalle Muhtarı Ruhi Deligöz ise “Bu cemiyet ile hem bizlerden dua bekleyen yakınlarımıza karşı vefa borcunu yerine getirmiş hem de mahalle olarak birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmiş olduk. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Programa Kocaali Müftüsü Ahmet Halıcı, İlçe Emniyet Amiri Önder Kavak, MHP Kocaali İlçe Başkanı Kemal Din’in yanı sıra, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, ilçe esnafları ve davetlilerden oluşan yaklaşık 1200 kişi katıldı. 

Perşembe, 19 Temmuz 2012 15:49 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Alandere’de Kur’an ziyafeti.